MŚ w hokeju: Porażająca trzecia tercja Amerykanów

Zespół z Krainy Fiordów nie zdołał pokonDzięki znakomitej trzeciej tercji wygranej przez reprezentację USA 4:0, Amerykanie pokonali Norwegię 4:2 w meczu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie.

Michał Gałęzewski

Po zwycięstwie nad reprezentacją Szwecji, Norwegowie chcieli pójść za ciosem. Już w pierwszej tercji dwukrotnie pokonali Ala Montoyę i po bramce Andersa Bastiansena w osłabieniu, w 10 minucie prowadzili 2:0! Mimo ostrzeliwania bramki Larsa Haugena (Amerykanie tylko w drugiej tercji oddali aż 20 strzałów, przy zaledwie 5 strzałach rywali), taki stan rzeczy utrzymywał się do trzeciej tercji.

Wtedy to nastąpiła prawdziwa odmiana! Reprezentacja USA w ciągu jednej tercji zdobyła aż cztery bramki. Bramkę na wagę wyrównania w 45 minucie strzelił Jack Skille, a podwyższali podczas przewag Nick Palmeri i Craig Smith. Ostatecznie USA pokonało Norwegię 4:2, potwierdzając swoją dominację w meczu.

4:2 - Craig Smith (Derek Stepan, Jack Johnson) 59' 5/4

USA: Montoya (Conklin) - Johnson, Fayne, Stepan, Smith, Wheeler - Stuart, Fowler, Skille, Porter, Gaustad - McDonagh, Shattenkirk, Kreider, Palmeri, Shannon - Wilson, Komisarek, Brown, Strastny, Stapleton.

Norwegia: Haugen (Grotnes) - Bonaksen, Tollefsen, Skroder, Roymark, Fredriksen - Holos, Spets, Bastiansen, Ask, M.Olimb - Koivu, Hansen, Holtet, Martinsen, K.A.Olimb oraz Csiszar, Lorentzen, Forsberg, Laumann Ylven.

Kary: USA - 10 min, Norwegia - 14 min.

Strzały: USA - 49, Norwegia - 15.

Sędziowie: Antonin Jerabek (Czechy, Jyri Petteri Ronn (Finlandia) - Milan Novak (Słowacja), Jussi Terho (Finlandia).

Widzów: 4.149.