MŚ w hokeju: Miażdżąca pierwsza tercja w wykonaniu Wielkiej Brytanii

Reprezentacja Wielkiej Brytanii pewnie pokonała Estonię w trzecim dniu Mistrzostw Świata I Dywizji w hokeju na lodzie. Co ciekawe wszystkie siedem bramek hokeiści z Wysp Brytyjskich zdobyli w pierwszej tercji.

Mecz ustawiła pierwsza tercja, którą zawodnicy z Wielkiej Brytanii wygrali aż 7:0. Odznaczyli się oni znakomitą skutecznością, gdyż wszystkie swoje bramki zdobyli oddając zaledwie 16 strzałów! Później już przeważała Estonia, a Brytyjczycy w dwóch kolejnych tercjach strzelali na bramkę rywala zaledwie cztery razy. Po trafieniu Roberta Dowda na 7:0 żadnej z drużyn nie udało się jednak zdobyć choćby jednej bramki i po końcowym gwizdku zadowoleni byli hokeiści z zachodniej Europy.

Estonia - Wielka Brytania 0:7 (0:7, 0:0, 0:0)

0:1 - Phil Hill (Colin Shields, Mark Richardson) 4' 5/4

0:2 - Ashley Tait (Robert Dowd) 5'

0:3 - David Longstaff (Jonathan Weaver) 9'

0:4 - Jonathan Phillips (Jeff Hutchins, Ben O'Connor) 9'

0:5 - David Clarke (Robert Lachowicz, Greg Owen) 11'

0:6 - Ben O'Connor (David Clarke, Greg Owen) 19'

0:7 - Robert Dowd (Jonathan Weaver, Stephen Murphy) 20' 5/4

Estonia: Koitmaa (Kolossov) - Lahesalu, Suur, Ivanov, Suursoo, Makrov - Ossipov, Titarenko, Nekrassov, Kaljuste, Petrov - Samorukov, Rooba, Vorang, Levkovits, Novikov - Sibirtsev, Aleksandrov, Smirnov, Svarogin, Missenjov.

Wielka Brytania: Murphy (Craze) - Hewitt, Richardson, Dowd, Cowley, Tait - Lachowicz, Clarke, Owen, Meyers, Neilson - D.Phillips, Weaver, Shields, Longstaff, Hill - Myers, Hutchins, J.Phillips, Thomas, O'Connor.

Kary: Estonia - 8 min, Wielka Brytania - 4 min.

Strzały: Estonia - 24, Wielka Brytania - 20.