Podwójny ostrzał sanoczan - relacja z meczu GKS Tychy - Ciarko KH Sanok

Mecze rozgrywane w przeddzień wyboru par w play-offach przez zespoły nie walczące o pozycje w lidze nieczęsto są znakomitymi widowiskami. Tak też było w Tychach, gdzie rozluźniony GKS przegrał z Ciarko KH Sanok 2:6.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zawodników GKS-u Tychy, którzy po zespołowej akcji i bramce Adriana Parzyszka wyszli na prowadzenie. Później jednak w krótkim odstępie czasu trzy bramki Arkadiuszowi Sobeckiemu zaaplikowali sanoczanie. Sygnał do ataków dali zawodnicy czwartej piątki klubu z Podkarpacia i po podaniu Mateusza Wilusza, Marek Strzyżowski strzelił wyrównującą bramkę. Kibice GKS-u nie zdążyli jeszcze przestać myśleć o straconej bramce, a już 17 sekund później po wykończeniu Michała Radwańskiego było 2:1. Ostatnią bramkę w pierwszej tercji po zdobyciu krążka w tyskiej tercji, zdobył Martin Vozdecký.

Od bramki Vozdeckiego, zawodnicy przebywający na lodowisku urządzili sobie ślizgawkę, a bramkarze obu zespołów mieli niewiele pracy. Na pięć minut przed końcem spotkania hokeiści przypomnieli sobie na szczęście o co w hokeju chodzi i kibice mieli okazję zobaczyć kolejne bramki. Po raz kolejny zawodnikom gości udało się zdobyć trzy bramki w krótkim czasie, tym razem Dawid Słowakiewicz, Martin Vozdecky i Tomasz Malasiński potrzebowali zaledwie trzech minut do strzelenia trzech bramek! Ostatnią bramkę w meczu zdobył jeszcze Paweł Banachewicz na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania. Ciarko KH wygrało różnicą czterech bramek i będzie musiało czekać na to, który zespół zdecyduje się je wylosować.

GKS Tychy - Ciarko KH Sanok 2:6 (1:3, 0:0, 1:3)
1:0 - Adrian Parzyszek (Josef Vítek, Sebastian Gonera) 3'
1:1 - Marek Strzyżowski (Mateusz Wilusz) 8'
1:2 - Michał Radwański (Martin Vozdecký, Zoltan Kubat) 8'
1:3 - Martin Vozdecký 14'
1:4 - Dawid Słowakiewicz (Roman Guričan) 56'
1:5 - Martin Vozdecký (Krzysztof Zapała) 57'
1:6 - Tomasz Malasiński (Dimitrij Suur) 58' 5/4
2:6 - Paweł Banachewicz (Tomasz Maćkowiak) 60' 5/4

GKS: Sobecki - Kotlorz, Gonera; Vitek, Parzyszek, Paciga - Sokół, Jakes; Witecki, Bagiński, Woźnica - Mejka, Csorich; R.Galant, Garbocz, Krzak - Śmiełowski, Gwiżdż; Maćkowiak, Gurazda, Banachewicz.

Ciarko KH: Plaskiewicz - Ivicic, Kubat; Vozdecky, Zapała, Radwański - Suur, Rąpała; Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Owczarek, Gurican; Słowakiewicz, Milan, Mermer - Koseda, Strzyżowski; Biały, Wilusz, Poziomkowski.