Kryniczanie pokonali bezzębne Podhale - relacja z meczu KTH Krynica - MMKS Podhale Nowy Targ

Beniaminek Polskiej Ligi Hokejowej KTH Krynica mimo, że do końca będzie musiał walczyć o utrzymanie z Akuną Naprzodem Janów, nie oddaje meczów bez walki. Tym razem Mineralni pokonali MMKS Podhale Nowy Targ 5:3.

W rozgrywanym w Krynicy meczu ze strony nowotarżan poza kontuzjowanymi od jakiegoś czasu Marcinem Koluszem i Damianem Kapicą, zabrakło Tomasza Rajskiego oraz Kellyego Czuya. Wobec tego tak zdziesiątkowana drużyna mała problemy ze skuteczną grą w ataku, a także ze szczelną obroną. Ponadto podczas spotkania kontuzję złapał Bartłomiej Neupauer. Co prawda pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Frantisek Barklik, jednak dzięki trzem kolejnym bramkom, po trafieniu Petera Stracha podczas gry w przewadze, na pierwszą przerwę gospodarze dopingowani przez licznie zgromadzoną publiczność prowadzili 3:1.

Kolejne dwie tercje kończyły się remisami 1:1. Goście po bramce Sebastiana łabuza w 56 minucie przegrywali tylko 4:3 i w ostatnich sekundach zszedł z bramki Bartłomiej Niesłuchowski. Ten manewr - co często ma miejsce w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej - miał odwrotny skutek do zamierzanego. Do pustej bramki trafił Milan Ovsak i ostatecznie KTH pokonało MMKS Podhale 5:3.

KS KTH Krynica - MMKS Podhale Nowy Targ 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

5:3 - Milan Ovsak (Karel Horny) 60'

KS KTH: Elżbieciak (Stepokura n/g) - Ovšak, Kasperczyk; Horný (2), Horowski, Buček - Štrach (4), Dudzik; Brocławik, M.Dubel, Zabawa - D.Kruczek, Kurz; Zieliński (2), Bryła (2), Kozak oraz Myjak (2)

MMKS Podhale: Furca (od 10:38 Niesłuchowski) - Cecuła, Łabuz; Baranyk (2), K.Bryniczka, Różański (2) - W.Bryniczka, Dutka (2); Kmiecik, Neupauer, Michalski (2) - Sulka (2), Gaj; Bomba, Puławski, Bakrlik - Szumal, Tylka, Jastrzębski (Kos n/g)

Sędziowali: Meszyński – Cudek, Adamoszek

Kary: KS KTH 12 min. - MMKS Podhale 10 min.

Strzały na bramkę: KS KTH 31 - MMKS Podhale 37

Widzów: 1000.