Pogrom w derbach, kolejne pewne zwycięstwo Nesty - podsumowanie 1 i 2 kolejki I ligi

Po tym jak I liga rozdzieliła się na Centralną Ligę Juniorów i rozgrywki seniorskie, rozpoczęła się nam bitwa o ekstraligę. Na pierwszoligowych lodowiskach nie brakowało emocji. GKS Katowice jako jedyny zespół może pochwalić się dwoma zwycięstwami w ten weekend.

I kolejka:

Na początek drugiej części sezonu w piątkowy wieczór na lód wyjechali hokeiści UKS-u Sielec Sosnowca i Orlika Opole. Od samego początku piątkowego spotkania na lodowisku w Sosnowcu dominowali goście. Worek z bramkami dla Orlika otworzył już w trzeciej minucie spotkania - Paweł Wacławczyk. Zawodnicy z Opola w tym meczu ustrzelili dwu cyfrówkę. Orlik Opole wygrał z UKS Sielec Sosnowiec 11:3.

W sobotę kibice pierwszej ligi hokeja mogli zobaczyć dwa spotkania. Na początek o godzinie 18:00 na lodowisku OSiR w Bytomiu doszło do derbowej rywalizacji na szczycie tabeli. W prawdziwym hicie weekendowych spotkań Polonia Bytom nie sprostała GKS Katowice. W derbach Górnego Śląska zespół ze stolicy województwa rządził na lodowisku w Bytomiu. Mecz pod katowiczan układał się już od samego początku, kiedy to świetne strzały na bramki zamienili Damian Bernaś i Marcin Frączek, w efekcie czego już po trzech minutach gry na tablicy widniał wynik 0:2. Goście kontrolowali sytuację przez resztę spotkania, a nawet powiększali przewagę. GKS Katowice wygrał w derbach 4:0 i przeskoczył w ligowej tabeli Polonię Bytom meldując się na drugim miejscu.

W drugim sobotnim spotkaniu po raz kolejny w I kolejce drugiej części sezonu w Sosnowcu mogliśmy zobaczyć pogrom. Tym razem zawodnicy SMS I nie mieli żadnych szans w pojedynku z liderem z Torunia. W pierwszej tercji Nesta zaprezentowała prawdziwy nokaut wygrywając 8:0. Całe spotkanie zakończyło się kolejnym już w tym sezonie pewnym zwycięstwem Nesty - 11:2.

Wyniki I kolejki - I ligi:

UKS Sielec Sosnowiec - MUKS Orlik Opole 3:11 (0:3, 2:4, 1:4)

Bramki: 0:1 Paweł Wacławczyk(3), 0:2 Tomasz Siwiak(8), 0:3 Tomasz Sznotala(15), 0:4 Paweł Wacławczyk(21), 1:4 Michael Jobczyk(22), 1:5 Tomasz Sznotala(22), 1:6 Tomasz Mackiewicz(29), 1:7 Bartłomiej Talaga(36), 2:7 Karol Golec(37), 2:8 Sebastian Szydło(41), 2:9 Paweł Wacławczyk(47), 2:10 Maciej Resiak(51), 2:11 Jakub Ciupa(57), 3:11 Piotr Rarok(57).

TMH Bisset Polonia Bytom - HC GKS Katowice 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Damian Bernaś(1), 0:2 Marcin Frączek(3), 0:3 Przemysław Piekarz(30), 0:4 Tomasz Koszarek(59).

SMS I PZHL Sosnowiec - KS Nesta Toruń 2:11 (0:8, 2:1, 0:2)

II Kolejka:

W niedzielę rozegrano kolejne trzy spotkania I ligi Hokeja. W drugiej kolejce pauzował zespół lidera ligi - KS Nesta Toruń.

Na pierwszy ogień w II kolejce poszli zawodnicy Legii Warszawa i SMS I Sosnowiec. Terminarz I ligi został tak ułożony, że zawodnicy SMS-u i Legii spotkali się po raz drugi w tym sezonie. W samo południe na lodowisku Torwar w Warszawie kibice Legii mogli zobaczyć kolejne zwycięstwo Legionistów z SMS-em. Pierwszą bramkę w tym sezonie dla warszawian strzelił Kamil Nowiński. Podopieczni Zbigniewa Stajaka wygrali tym razem 8:4 po ciekawym spotkaniu.

Na lodowisku Toropol w niedzielę doszło do kolejnego meczu na szczycie z udziałem GKS Katowice - w ten weekend. Po sobotnim derbowym zwycięstwie hokeiści z Katowic bardzo podbudowani gościli w Opolu, gdzie czekała ich rywalizacja z czwartym zespołem ligi - MUKS Orlik Opole. Spotkanie stało bardzo wysokim poziomie, a kibice, którzy stawili się na mecz na pewno tego nie żałowali. Na rozstrzygnięcia musieliśmy czekać, aż do rzutów karnych. Tomasz Koszarek został głównym bohaterem spektaklu. Orlik Opole w 47. minucie spotkania prowadził już 3:1, po czym na nieszczęście miejscowych kibiców rozpoczął się prawdziwy Koszarek show. Popularny Koszar zdobył dwie bramki i doprowadził do dogrywki, w której jego bramka zdecydowała o zwycięstwie GKS Katowice - 4:3.

W ostatnim weekendowym spotkaniu UKS Sielec Sosnowiec gościł Polonię Bytom, w efekcie czego kibice zgromadzeni na sosnowieckim lodowisku mogli zobaczyć trzecią porażkę. W przeciwieństwie do pierwszych dwóch, mecz stał na wysokim poziomie, padło 18 bramek. Polonia Bytom grała lepiej i zasłużenie zwyciężyła 11:8.

Wyniki II kolejki - II ligi:

UHKS Mazowsze Legia Warszawa - SMS I PZHL Sosnowiec 8:4 (3:1, 3:1, 2:2)

Bramki: 1:0 Rafał Stajak(8), 2:0 Łukasz Bułanowski(10), 2:1 Bartosz Ciura(16), 3:1 Rafał Solon(19), 3:2 Hubert Demkowicz(23, 4:2 Kamil Nowiński(24), 5:2 Rafał Stajak(26), 6:2 Bryan Świderski(37), 7:2 Patryk Wąsiński(40), 7:3 Arkadiusz Kostek(41), 7:4 Radosław Nalewajka(42), 8:4 Paweł Garbarczyk(43).

MUKS Orlik Opole - HC GKS Katowice 3:4 k. (1:0, 1:1, 1:2, d. 0:0, k. 1:2)

Bramki: 1:0 David Kabeláč(19), 1:1 Pavel Urban(32), 2:1 Bartłomiej Talaga(39), 3:1 Wojciech Błaszków(47), 3:2 Tomasz Koszarek(49), 3:3 Tomasz Koszarek(57), 3:4 Tomasz Koszarek(65 - w karnych).

UKS Sielec Sosnowiec - TMH Bisset Polonia Bytom 7:11 (0:3, 2:4, 5:4)

Bramki:

0:1 Sebastian Kłaczyński(3), 0:2 Błażej Salamon(05), 0:3 Bartosz Matczak(15) 1:3 Mateusz Bernat(20), 2:3 Przemysław Mikoś(24), 2:4 Marcin II Mazur(29), 2:5 Błażej Salamon(33), 2:6 Sebastian Kłaczyński(36), 2:7 Paweł Bajon(39), 3:7 Krzysztof Kozłowski(43), 4:7 Krzysztof Kozłowski(48), 4:8 Daniel Kukulski(49), 5:8 Krzysztof Kozłowski(50), 5:9 Sebastian Kłaczyński(54), 6:9 Mateusz Bernat(54), 6:10 Sebastian Kłaczyński(57), 6:11 Bartosz Matczak(59), 7:11 Karol Golec(59).