Marcin Frączek show - relacja z meczu Bisset Polonia Bytom - HC GKS Katowice

W sobotnim meczu I ligi, Bisset Polonia Bytom przegrała z HC GKS Katowice 3:6. Cztery bramki dla gości "zafundował" Marcin Frączek. Po raz kolejny katowiczanie udowodnili swoją wyższość, nie oddając punktów Bisset Polonii Bytom, która walczy o powrót na drugie miejsce w tabeli.

Wraz z syreną rozpoczynającą I tercje bytomianie ruszyli do ataku. Na pierwszą bramkę gospodarzy trzeba było poczekać 7 minut. Sytuację wykorzystał Robert Mandla, umieszczając krążek w siatce. Niedługo Polonia cieszyła się ze zdobytej bramki, gdyż 3 minuty później wyrównującą bramkę strzelił Bartłomiej Gawlina.

Drugą tercje katowiczanie rozpoczęli zdecydowanym atakiem ,co zaowocowało w 26 minucie celnym strzałem Marcina Frączka. W 33 minucie bytomianie wyrównali wynik po bramce Marcina Mazura. Krótko cieszyli się ze strzelonej bramki bytomianie, gdyż minutę później gola dla HC GKS-u Katowice zdobył Marcin Frączek. Nie czekając zbyt długo katowiczanie ruszyli do natarcia. Dwie minuty po bramce Frączka, Pavel Urban zdobył kolejnego gola dla GKS-u.

Kolejna bramkę dla HC GKS strzelił w 45 minucie gry po raz kolejny Marcin Frączek z małą pomocą Tomasza Cichonia. Bytomianie bronili się dość skutecznie w trzeciej tercji, choć GKS nie dawał za wygraną. Bytomianom udało się zdobyć bramkę w 50 minucie gry. Błażej Salamon wykorzystał sytuacje, sam na sam z bramkarzem. Ostatnią bramkę w tym meczu strzelił po raz kolejny Marcin Frączek, 3 minuty przed zakończeniem spotkania, ustalajac wynik na 3:6 W sobotnim meczu obie drużyny pokazały wspaniałą i zaciętą grę, a bohaterem był Marcin Frączek, który zdobył aż 4 bramki.

Polonia pozostaje na trzeciej pozycji zaraz za HC GKS-em oraz Nestą Toruń, która jest liderem w tabeli.

Polonia Bytom - HC GKS Katowice 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Składy

Bisset Polonia: Szopa (Kraus) - Stępień, M.Kogut, Salamon, Kukulski, Kłaczyński - Zyga, Cyganik, Mandla, Puzio, Mazur - Szczepaniec. Piegdoń, Hućko. Bajon. M.Solon.

HC GKS: Sz.Noworyta (Goj) - Urban, K.Kozłowski, Frączek, T.Cichoń, Gawlina - Stalmach, Rasikoń, Grabarczyk, Koszarek, Krzysztofik - Obstarczyk, Piekarz, Leśnicki, M.Rajski, Zubek oraz Krzemień, Pidło.

Kary: Bisset Polonia - 14 min, HC GKS - 40 min (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Gawliny).

Strzały: Polonia - 37 : HC Gks - 25.

Widzów: ok 300.

Sędziowali: Kobielusz, Lipiński, Ciastoń.