EIHC w Sanoku: Ukraina rozgromiona - relacja z meczu Rosja B - Ukraina

Pewne zwycięstwo na otwarcie turnieju EIHC w Sanoku odnotowała druga reprezentacji Rosji pokonując Ukrainę 7:0. Rosjanie imponowali szybkością a przede wszystkim skutecznością.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków drugiej drużyny Rosji, która w głównej mierze składała się z graczy klubów KHL. W 3 min. Idealne podanie na niebieską linię do Egora Milovzorova a ten w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Ukrainy. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni w Arenie Sanok czekali do 6 min. kiedy to Igor Mustatov po raz pierwszy pokonał Mykhailo Balabana. Kolejne minuty gry to coraz częstsze ataki Rosjan. Zawodnicy Ukrainy wyraźnie słabiej prezentowali się w tej części spotkania i tylko dzięki dobrej grze ich bramkarza nie stracili bramki aż do 20 min., kiedy to grając w osłabieniu tracą bramkę po strzale Vadima Shipacheva

Druga tercja to głównie gra obronna Ukrainy, która przez okres 8 min. musiała bronić się w osłabieniu. Rosjanie grając w przewadze zbytnio nie wysilali się by strzelać na siłę kolejne bramki. Drużyna Ukrainy ograniczała się w tej części spotkania jedynie do kontrataków, które rozbijane były i tak w okolicach strefy obronnej Rosji. W 34 min. Kibice ujrzeli przepiękny rajd Musatova, który urwał się obrońcom drużyny Ukrainy, wymanewrował Bałabana i umieścił krążek w bramce. W tej części spotkania bramek już kibice nie ujrzeli.

W trzeciej tercji Rosjanie już w 36 min podwyższają na 4:0, a swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobywa Musatov. Pięć minut później grający coraz szybciej Rosjanie zdobyli kolejną bramkę. Zespół Ukrainy nie potrafił skonstruować groźnej akcji w tej części spotkania. Rosjanie grający już na luzie praktycznie bawili się z przeciwnikiem, który opadł z sił. W 51 min. grając w osłabieniu zdobyli kolejną bramkę, której autorem był Roman Lyuduchin. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie Rosjanie strzelili jeszcze jedną bramkę tym razem Milozorov wykorzystał podanie Marata Kalimulina.

Zdecydowane zwycięstwo drugiej reprezentacji Rosji aż 7:0 nad drużyną Ukrainy. 36 oddanych strzałów przez Rosje i jedynie 7 przez zespół Ukrainy odzwierciedla przebieg tego spotkania.

Rosja B - Ukraina 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

1:0 - Igor MUSATOV (Alexander RYBAKOV, Roman LYUDUCHIN) 6' 5/5

2:0 - Vadim SHIPACHEV (Mikhail VARNAKOV, Evgeny KETOV) 20' 5/4

3:0 - Igor MUSATOV (Alexander RYBAKOV) 34' 4/5

4:0 - Igor MUSATOV (New Player) 41' 5/4

5:0 - Alexander KALYANIN (Roman DERLYUK, Maxim CHUDINON) 45'

6:0 - Roman LYUDUCHIN 51' 4/5

7:0 - Egor MILOVZOROV (Vyatcheslav KULEMIN, Marat KALIMULIN) 58'

Rosja B: Kasutin - Pashnin, Derlyuk, Shipachev, Varnakov, Kiryuhin - Chudinon, Konev, Krysanov, Ketov(2), Skchakhov - Belov, Ryasensky, Musatov, Rybakov, Kalyanin - Kalimunin, Kurbatov(2), Kulemin, Milovzorov, Lyuduchin.

Ukraina; Balaban - Ryabenko(2), Svyrydov(2), Bondariev(2), Kvtchenko, Borysenko - Vasyliev(2), Gunko, Isaenko, Bolshakov, Bytsenko - Tatarenko, Liaskovskii, Iakovenko, Bega, Chernenko(2) - Ostroushko, Sekirko, Yanchenko(2).

Kary: Rosja B - 6 min, Ukraina - 12 min.

Sędziowali: Jeremy Hutchins (HOL) - Wojciech Moszczyński, Robert długi.