Naprzód pierwsza formacjo Cracovii - relacja z meczu Akuna Naprzód Janów - Comarch Cracovia

W Janowie niespodzianki nie było. Ostatni zespół PLH, Akuna Naprzód przegrał z Comarchem Cracovią aż 1:10, a po dwóch tercjach było już 0:9! Skuteczna była pierwsza formacja Cracovii, która miała udział przy siedmiu bramkach.

Michał Gałęzewski

Już w piątej minucie zawodnicy z Krakowa zdobyli dwie bramki. Najpierw akcję dwójkową przeprowadzili bracia Daniel i Leszek Laszkiewiczowie i po strzale tego drugiego, Michał Elżbieciak wyjmował krążek z bramki. Chwilę później bramkarza Naprzodu pokonał Michał Piotrowski i było 2:0. Krakowianie nie tylko strzelali bramki, ale byli też zdecydowanie lepszą drużyną na lodzie. Na udokumentowanie tego nie trzeba było długo czekać i po bramkach Grzegorza Pasiuta i Daniela Laszkiewicza, w 12 minucie było już 4:0. Jeszcze przed końcem tercji, swoją drugą bramkę zdobył Pasiut i tym samym goście wyszli na pierwszą przerwę z pięciobramkowym zapasem.

Obraz gry w drugiej tercji nie uległ zmianie. W 22 minucie na bramkę Elżbieciaka strzelał Patryk Wajda i po analizie wideo sędzia Maciej Pachucki uznał szóstą bramkę dla Pasów. Pierwsza formacja krakowskiego klubu grała znakomicie i kolejną bramkę w 28 minucie, korzystając z gry w przewadze zdobył Pasiut. Jeszcze w drugiej tercji gola strzelili Patrik Prokop i Daniel Laszkiewicz, dzięki czemu po 40 minutach spotkania było 9:0!

Trenerzy obu zespołów przed trzecią tercją postanowili zmienić obu bramkarzy. Pomiędzy słupki w Naprzodzie wszedł Szymon Niemczyk, natomiast w Cracovii Mateusz Kulig, który nie przedłużył passy Rafała Radziszewskiego i w 51 minucie pokonał go Patryk Kogut, który wykorzystał grę w przewadze po karze dla Mikołaja Łopuskiego. Najwidoczniej siedzenie na ławce kar zmobilizowało wychowanka gdańskiego Stoczniowca, który w 55 minucie pokonał Niemczyka, zdobywając tym samym dziesiątą bramkę dla swojego zespołu.

Akuna Naprzód Janów - Comarch Cracovia 1:10 (0:5, 0:4, 1:1)
1:10 - Mikołaj Łopuski (Michał Piotrowski) 55' 4/4

Akuna Naprzód: M. Elżbieciak (40:01 Niemczyk) - Gnyt, Krokosz (2), Sowiński, Pohl (2), Mihalik - Kurz, Urbańczyk, Jóźwik, Gryc, Kogut - Działo (2), Podsiedlik, Ślusarczyk, Ł. Elżbieciak (2), Sośnierz - Domiczewski, Horowski, Grelich.

Comarch Cracovia: Radziszewski (40:01 Kulig) - Kłys (2), Wajda, D. Laszkiewicz, Pasiut, L. Laszkiewicz - Noworyta, Landowski (2), Łopuski (2), Słaboń, Piotrowski - Dulęba (2), Prokop, Kostuch, Rutkowski (2), Martynowski - Sznotala, Guzik (2), Witowski, Bryła, Kozak.

Kary: Akuna Naprzód - 8 min, Comarch Cracovia - 14 min.

Sędzia: Maciej Pachucki.