Postawili się faworytom - relacja z meczu Akuna Naprzód Janów - Ciarko KH Sanok

Akuna Naprzód Janów przegrała w meczu z Ciarko KH Sanok 3:4. Wynik meczu rozgrywanego w Katowicach mimo zwycięstwa faworytów można uznać za niespodziankę, gdyż będący w trudnej sytuacji Naprzód postawił się o wiele bogatszym rywalom.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozegrane na Jantorze było szybkie i przyjemne dla oka. Ie było widać różnicy pomiędzy mającymi ogromne problemy finansowe zawodnikami Akuny Naprzodu, a Ciarko KH, które wzmocniło się przed sezonem bardzo mocno. Spotkanie poprzedziło huczne 100 lat dla Marka Pohla z okazji urodzin.

W pierwszej tercji bramki nie padły, jako pierwszy bramkarza rywali pokonał Dariusz Gruszka w 25. minucie spotkania. Akuna Naprzód się jednak nie poddawała i w 33 minucie Artur Ślusarczyk doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później po bramce Tomasza Jóźwika był remis! To było jednak na tyle, jeśli chodzi o bramki katowiczan w drugiej tercji. Pod koniec tej części gry, Michała Elżbieciaka pokonali Maciej Mermer i Martin Vozdecky i goście z Podkarpacia wyszli na prowadzenie.

Najważniejsza w spotkaniu była jednak akcja na pięć minut przed końcem spotkania. Po zamieszaniu pod bramką Elżbieciaka, bramkę zdobył Bogusław Rąpała i wynik meczu praktycznie został przesądzony. Ostatnią bramkę udało się jeszcze zdobyć Mariuszowi Jastrzębskiemu, jednak mimo wycofania bramkarza katowiczan i zmasowanych ataków na bramkę rywala, Marek Rączka nie wpuścił czwartej bramki i goście wywieźli z Janowa komplet punktów.

Akuna Naprzód Janów - Ciarko KH Sanok 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
0:1 - Dariusz Gruszka (Filip Drzewiecki, Krystian Dziubiński) 25'
1:1 - Artur Ślusarczyk (Tomasz Jóźwik, Mariusz Jastrzębski) 33'
2:1 - Tomasz Jóźwik (Mariusz Jastrzębski) 35'
2:2 - Maciej Mermer (Wojciech Milan, Dawid Słowakiewicz) 36'
2:3 - Martin Vozdecky 38'
2:4 - Bogusław Rąpała (Filip Drzewiecki, Michał Radwański ) 55'
3:4 - Mariusz Jastrzębski (Tomasz Jóźwik) 57'

Naprzód: M.Elżbieciak - Kurz, Petrina, Sośnierz, Pohl, Kacir - Urbańczyk, Działo, Jóźwik, Jastrzębski, Kogut - Kulik, Krokosz; Ślusarczyk, Gryc, Podsiedlik.

Ciarko KH: Rączka - Ivicic, Kubat, Vozdecky, Rąpała, Radwański - Suur, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Drzewiecki - Gurican, Bigos, Biały, Milan, Mermer - Poziomkowski, Koseda; Słowakiewicz, Wilusz.