Krynicki horror

Hokeiści Aksam Unii Oświęcim, zamiast zwycięstwa, przywożą z Krynicy tylko jeden punkt. Na taki rezultat złożyły się niepotrzebne kary, a także zlekceważenie rywala w trzeciej tercji. W roli kata "biało-niebieskich" wystąpił ich były zawodnik - Petr Valusiak, który zadał decydujący cios w rzutach karnych.

Radosław Kozłowski

Niekwestionowanym faworytem tej potyczki byli oświęcimianie, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania w regulaminowym czasie gry i nie stracili żadnego punktu.

Podopieczni Ladislava Spisiaka po pierwszej tercji prowadzili już 4:1, a na początku trzeciej odsłony, po trafieniu Petera Tabacka, było już 6:2 dla gości. Oświęcimianie nie zdołali jednak dowieźć korzystnego wyniku do końcowej syreny. Za bardzo się rozluźnili i zarobili kilka niepotrzebnych kar. Kryniczanie byli bezwzględni i wykorzystali każde potknięcie "biało-niebieskich". Sygnał do ataku dali defensorzy: Milan Ovsak (autor dwóch trafień) i Dawid Kruczek, a o zwycięstwie kryniczan przesądzili byli gracze Unii. Karel Horny w 58. minucie doprowadził do wyrównania, a Petr Valusiak zdobył decydującą bramkę w rzutach karnych.

KTH Krynica - Aksam Unia Oświęcim 7:6 (1:4, 1:1, 4:1, d. 0:0, k. 3:2)
7:6 - Petr Valusiak - decydujący rzut karny

KTH Krynica: Stepokura (od 13:26 Raszka(2)) - Ovsak (2+10) , D.Kruczek; Horny (4), Chabior (2), Valusiak (2) - Zieliński, Vychodil; M.Dubel, Dzięgiel, Brocławik - Tyczyński (2), Pach (2); Bucek, Szewczyk, Zabawa oraz Myjak i Żołnierczyk.
Trener: Josef Dobos

Aksam Unia: Witek - Piekarski, Gabryś; Krajci, S. Kowalówka, Riha (2) - Gallo, A. Kowalówka; Wojtarowicz, Tabacek (4), Klisiak (4) - Połącarz (2), Dronia; Radwan, Stachura, Modrzejewski (2) oraz Wilczek, Adamus, Bibrzycki i Sękowski.
Trener: Ladislav Spisiak

Sędziowali: Meszyński - Klich, Wieruszewski.
Kary: 26-18
Strzały: 33-53