PP: Aksam Unia prowadzi w grupie II na półmetku rozgrywek

Rozgrywki grupowe Pucharu Polski są już na półmetku. Hokeiści Aksam Unii Oświęcim zajmują aktualnie pierwsze miejsce w grupie drugiej i mają punkt przewagi nad Comarch Cracovią. Trzecią pozycję zajmuje Akuna Naprzód Janów, a tabelę z zerowym dorobkiem zamyka Orlik Opole.

Radosław Kozłowski

Jak dotąd podopieczni Ladislava Spisiaka odnieśli dwa zwycięstwa. Na wyjeździe pokonali Orlika Opole 7:3, a wczoraj u siebie rozbili Comarch Cracovię 9:3. "Biało-niebieskim" przytrafiła się także jedna wpadka. Na "Jantorze" przegrali po rzutach karnych 5:4 ze słabszym kadrowo Naprzodem.

l.p. nazwa drużyny: mecze: punkty: bramki:
1. Aksam Unia Oświęcim 3 7 20-11
2. Comarch Cracovia 3 6 11-14
3. Akuna Naprzód Janów 3 5 14-8
4. Orlik Opole 3 0 8-20

Najskuteczniejszym zawodnikiem oświęcimian jest Robert Krajci. Słowacki skrzydłowy doskonale wkomponował się w zespół. W trzech spotkaniach Pucharu Polski zdobył 5 bramek i zaliczył 3 asysty. Tyle samo trafień zanotował także Jerzy Gabryś. 29-letni obrońca wszystkie bramki zdobył po mocnych uderzeniach z linii niebieskiej.

Na miano najlepszego asystenta w zespole solidnie zapracował Adrian Kowalówka. "Starszy Kowal", jak zwykł mawiać o nim trener Spisiak, sześciokrotnie uczestniczył w akcjach, po których padały bramki. W spotkaniu z Cracovią po dobrym podaniu Gallo ulokował też krążek w siatce.

Podczas trzech spotkań podopieczni trenera Spisiaka oddali 115 strzałów i zdobyli 20 bramek. Oznacza to, że na zdobycie bramki potrzebują średnio pięć albo sześć strzałów.

Wśród graczy, którzy najczęściej odwiedzają ławkę kar prym wiodą Robert Krajci i Marek Modrzejewski. Obaj zarobili po sześć karnych minut.

TOP 5 najlepiej punktujących (w kolejności: pozycja, mecze, punkty, bramki, asysty, minuty karne)