Mountfield i Slavia już w półfinale!

W środę poznaliśmy dwóch ostatnich półfinalistów O2 Extraligi. Są nimi Mountfield i Slavia Praga, którzy ostatecznie pokonali swoich rywali 4:1 i bez problemu awansowali do półfinału. Oprócz tego, rozegrano jeden mecz play out, w którym Usti nad Labem o dziwo pokonało na wyjeździe Zlin.

Jakub Chabowski

Ceskie Budejovice grały dziś u siebie. Ten mecz nie należał do łatwych, cały czas stwarzali sytuacje i mieli przewagę, lecz Kladno skutecznie się broniło. Wygrali skromnie 1:0, i to wystarczyło im by móc świętować awans do półfinału. Z kolej Slavia miała dzisiaj bardzo ciężką przeprawę. Grali również u siebie, lecz Trinec był bardzo zmobilizowany aby wygrać. Już w 6-tej minucie objęli prowadzenie, które stracili trzy minuty później. Po trzech tercjach mecz zakończył się wynikiem 2:2 i miała miejsce dogrywka, która dzięki bramce Klepiša dała awans Slavi.