MŚ w hokeju: Trzy korony są brązowe

Dzięki dwóm bramkom Jonasa Anderssona i jednej Magnusa Paajarvi Svenssona, reprezentacja Szwecji pokonała Niemców 3:1 i zdobyła brązowe medale w Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie. Jedyną bramkę dla Niemców zdobył Alexander Barta.

Pierwszą bramkę dla zespołu ze Skandynawii zdobył już w trzeciej minucie spotkania Magnus Paajarvi Svensson po asyście Christiana Backmana. Ten wynik utrzymywał się przez długi czas. W euforię kibiców zgromadzonych na hali w Kolonii w 37 minucie wprowadził jednak Alexander Barta z niebieskiej linii. Niemcy mogli strzelić bramkę wcześniej, jednak Michael Wolf nie zdołał zdobyć bramki będąc w dogodnej sytuacji. Szwedzi grali dobrze w defensywie, jednak nie potrafili skutecznie zaatakować

Oba zespoły zeszły na przerwę, jednak to Szwedzi mogli być bardziej zadowoleni po wyjściu na lód. W 44 minucie spotkania zdobyli szczęśliwą bramkę. Jonas Andersson pokonał niemieckiego bramkarza, Dennisa Endrasa i dał swojej reprezentacji prowadzenie. Pod koniec spotkania Niemcy wycofali Endrasa, jednak przyniosło to odwrotny skutek i Andersson podwyższył na 3:1. Na 0,7 sekundy przed końcem spotkania, Bengt Ake Andersson, trener Szwecji zmienił bramkarza. Po raz pierwszy w turnieju na plac gry wszedł Andres Lindback, który dzięki temu również mógł odebrać brązowy medal.

Szwecja - Niemcy 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

1:0 - Magnus Paajarvi Svensson (Christian Backman) 3'

1:1 - Alexander Barta (Daniel Kreutzer) 37'

2:1 - Jonas Andersson (Rickard Wallin, Magnus Johansson) 44'

3:1 - Jonas Andersson (Magnus Johansson) 60'

Szwecja: Gustavsson (Lindback) - Johansson, Hedman, Martensson, Nilsson, Paajarvi Svensson - Ericsson, Karlsson, Wallin, Backlund, Andersson - Ekman Larsson, Backman, Persson, Omark, Harju - Lindstrom, Gunnarsson, Pettersson, Engqvist, Nylander.

Niemcy: Endras (Zepp) - Ehrhoff, Dietrich, Rankel, Schultz, Goc - Krueger, Sulzer, Wolf, Muller, ullmann - Goc, Braun, Felski, Kreutzer, Barta - Butenschon, Hordler, Hospelt, Tripp, Gogulla.

Kary: Szwecja - 4 min, Niemcy - 6 min.