Sprawdź miejsce Polaków po porażce z Francją

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Jarek Praszkiewicz / Na zdjęciu: mecz Polska - Francja
PAP / PAP/Jarek Praszkiewicz / Na zdjęciu: mecz Polska - Francja

Polscy hokeiści po raz kolejny zostawili serce na lodzie, ale to nie wystarczyło do pokonania Francji (2:4). Sytuacja Biało-Czerwonych w tabeli grupy B nie jest najlepsza.

To spotkanie było dla Polaków niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie w elicie. Mierzyli się z Francuzami, którzy dotąd również zgromadzili tylko 1 punkt - za przegraną po dogrywce z Łotwą.

"Trójkolorowi" wykorzystali słaby i nerwowy początek Polaków. Wyszli na prowadzenie aż 4:0. Pod koniec drugiej części Biało-Czerwoni rzucili się do odrabiania strat.

W ciągu półtorej minuty trafili Dominik Paś i Bartosz Fraszko. Więcej bramek w tym meczu jednak nie było, mimo dużego naporu ze strony Polaków.

Tym samym Biało-Czerwoni pozostali na ostatnim miejscu w tabeli grupy B z dorobkiem zaledwie jednego punktu. Wciąż jednak mają szanse na pozostanie w elicie.

W środę (15 maja) Polska zagra ze Słowacją. Decydujące mogą okazać się dwa ostatnie spotkania - 18 maja z Niemcami i 20 maja z Kazachstanem. Przypomnijmy, że do dywizji IA spadną najsłabsze ekipy w obu grupach.