MŚ. Łotwa brutalnie upokorzona. Niemcy wracają do gry o ćwierćfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrzej Iwanczuk / Na zdjęciu: John-Jason Peterka
Getty Images / Andrzej Iwanczuk / Na zdjęciu: John-Jason Peterka

Po dwóch wysokich porażkach Niemcy zrehabilitowali się w starciu z Łotwą i wrócili do gry o awans do ćwierćfinału hokejowych mistrzostw świata elity. Spotkanie zakończyło się triumfem Niemców aż 8:1. To była rzeź niewiniątek.

Łotysze po trzech spotkaniach pozostawali niepokonani, ale trzeba przyznać, że sprzyjał im terminarz. Brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata na początku rywalizowali z Polską, Francją i Kazachstanem, czyli teoretycznie trzema najsłabszymi drużynami w grupie B. I odnieśli komplet zwycięstw, z czego dwa po dogrywce. Nastroje w łotewskiej kadrze były zatem doskonałe.

Przeciwnie było w reprezentacji Niemiec. Co prawda nasi zachodni sąsiedzi na inaugurację pokonali Słowaków (6:4), ale potem przegrali ze Szwedami i Amerykanami po 1:6. Niemcy nie mogli sobie zatem pozwolić na kolejną wpadkę. Zagrali na maksimum swoich umiejętności i rozbili Łotyszy.

Już w 6. minucie niemiecka kadra objęła prowadzenie po goli Dominika Kahuna, a tuż przed końcową syreną pierwszej tercji prowadzenie podwyższył Kai Wissmann. Druga część gry była już prawdziwym popisem Niemców. Wygrali ją 5:1 i po 40 minutach gry prowadzili już 7:1. Gole strzelili Leo Pfoederl, Parker Toumie, Marc Michaelis i John-Jason Peterka. Ten ostatni dwukrotnie trafił do siatki rywali. Łotysze odpowiedzieli tylko golem Markussa Komulsa.

Ostatnia tercja to kolejny gol Niemców, którzy nie forsowali już tak tempa. Wynik meczu na 8:1 ustalił Nico Sturm. Łotysze nie potrafili odpowiedzieć niczym więcej i zostali upokorzeni przez przeciwników.

Niemcy - Łotwa 8:1 (2:0, 5:1, 1:0) 1:0 - Dominik Kahun 6' 2:0 - Kai Wissmann 19' 3:0 - Leo Pfoederl 21' 4:0 - Parker Toumie 23' 5:0 - John-Jason Peterka 26' 6:0 - Marc Michaelis 31' 7:0 - John-Jason Peterka 36' 7:1 - Markuss Komuls 40' 8:1 - Nico Sturm 45'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty