Historyczne wydarzenie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tomasz Szulc / Na zdjęciu: Górnik Polkowice
Materiały prasowe / Tomasz Szulc / Na zdjęciu: Górnik Polkowice

Trwało to ponad miesiąc, ale doczekali się. Piłkarze beniaminka STATSCORE Futsal Ekstraklasy Górnika Polkowice zdobyli historyczny, bo pierwszy punkt w rozgrywkach.

Po czterech porażkach z rzędu beniaminek STATSCORE Futsal Ekstraklasy w końcu zapunktował. W meczu z GI Malepszy Futsalem Leszno Górnik Polkowice szybko pozwolił odjechać rywalom, ale trzy minuty przed przerwą dał sobie nadzieje na co najmniej punkt zdobywając gola na 2:4.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Po zmianie stron gospodarze zdobyli dwie bramki, które dały im remis. Goście mogą mieć sami do siebie pretensje o to, że w 2. połowie nie podwyższyli wyniku. W efekcie zapłacili za to stratą dwóch punktów.

Po bezpośrednim starciu Górnik i Futsal Leszno wciąż są bez zwycięstwa. Gospodarze mogli się ucieszyć z pierwszego punktu w historii startów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Problemów z wygraną nie miał wicemistrz Polski Constract. Zespół z Lubawy 6:2 ograł we własnej hali LSSS Team. Gracze z Lęborka do tej pory wygrali tylko raz i ich sytuacja w tabeli zaczyna się komplikować.

Cztery gole padły w Chorzowie. Clearex od początku sezonu regularnie traci punkty i już powoli może przestać marzyć o medalu. Musi się za to zacząć oglądać za siebie. W niedzielę 5-krotni mistrzowie Polski podzielili się punktami z AZS-em UW Darkomp Wilanów.

Przebudził się FC Reiter Toruń. Po trudnym początku zespół regularnie punktuje i w tabeli jest coraz wyżej. Pokonana drużyna Red Dragons Pniewy z punktem w dorobku plasuje się na przedostatnim miejscu w lidze.

Swoje zrobił Piast. Gliwiczanie pokonali MOKS Słoneczny Stok Białystok i wciąż legitymują się kompletem punktów. Dzięki trzem punktom trzecia drużyna w kraju w ubiegłym sezonie zrównała się punktami z Rekordem Bielsko-Biała.

Sporo emocji było w meczu Dremana Opole Komprachcice z beniaminkiem AZS-em UG Futsal. Goście prowadzili do przerwy. Po zmianie stron gospodarze długo męczyli się gdańszczanami. "Puściło" wszystko pomiędzy 31. a 34. minutą. Wówczas miejscowi zdobyli trzy gole. Przyjezdnych stać było jedynie na kontaktową bramkę.

Dokończenie kolejki we wtorek. Wówczas lider po 4. kolejce Rekord zmierzy się z wiceliderem Legią Warszawa.

Przypominamy, że mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na żywo na platformie WP Pilot.

Górnik Polkowice - GI Malepszy Futsal Leszno 4:4 (2:4) Wolan 6', 27', Biały 17', Wyżga 36' - Solecki 1', 12', Olszak 5', Douglas 6'

Constract Lubawa - LSSS Team Lębork 6:2 (3:1) Piórkowski 2', Luan 4', Grubalski 15', 35', Raszkowski 40', 40' - Davidson 8', Gomes 40'

Clearex Chorzów - AZS UW Darkomp Wilanów 2:2 (1:1) Mizgajski 1', Salisz 32' - Pikiewicz 10', 24'

Red Dragons Pniewy - FC Reiter Toruń 2:5 (1:2) Błaszyk 8', Wiśniewski (sam.) 40' - Cyman 15', Mikołajewicz 16', 33', Gallego 31', Naparło 35'

Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:4 (3:0) Śmiałkowski 2', 26', Dasaiev 13', Czech 15', Mrowiec 34', 40' - Citko 23', Łabieniec 25', 33', Belzyt 40'

Dreman Opole Komprachcice - AZS UG Futsal 4:3 (1:2) Luiz 7, Szypczyński 32', Elsner 33', 34' - Wesserling 7', Depta 12', Sidor 39'