Futsal: problemy mistrzów Polski. Beniaminek nowym liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / JAKUB ZIEMIANIN/ 400mm.pl / Futsal
Newspix / JAKUB ZIEMIANIN/ 400mm.pl / Futsal

Zmiana lidera w ekstraklasie futsalu. Po wygranej 4:0 nad Futsalem Leszno na pozycję 1. miejsce awansował Constract Lubawa. Problemy z odniesieniem zwycięstwa miał mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała.

Po 8. kolejce ekstraklasy futsalu doszło do kolejnej zmiany lidera. Dwa punkty straciła prowadząca do tej pory w lidze Gatta Active Zduńska Wola, która wywiozła punkt z trudnego terenu. W Jelczu padł remis 3:3.

Okazji awansu na 1. miejsce nie zmarnował beniaminek Constract. Drużyna z Lubawy rywalizowała z innymi ligowym nowicjuszem Futsalem Leszno. Gospodarze wygrali 4:0 i lepszą różnicą bramek wyprzedzili w tabeli Gattę.

O komplet punktów walczyć musiał mistrz Polski Rekord. Bielszczanie do przerwy przegrywali w Gliwicach z beniaminkiem GSF-em 1:3. Po zmianie stron goście do remisu doprowadzili dopiero w 35. minucie, a kilkadziesiąt sekund później zadali decydujący cios.

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - Gatta Active Zduńska Wola 3:3 (1:1) Szypczyński 8', 22', Sergio 36' - Sobalczyk 15', Krawczyk 33', Marciniak 37'

GSF Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 3:4 (3:1) Kędziora 12', 18', Sitko 14' - Popławski 16', Kubik 27', Alex 35', Budniak 38'

Constract Lubawa - GI Malepszy Futsal Leszno 4:0 (2:0) Pedro 7', Victor 13', Maśkiewicz 31', Kaniewski 40'

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 2:2 (2:1) Lisnyczenko 18', Citko 20' - Kostecki 11', 31'