Liga futsalu po 18. kolejce: Przebudzenie Polkowic

W 18. kolejce ekstraklasy futsalu najciekawiej było w Bielsku-Białej, gdzie drugi w tabeli Rekord ograł do tej pory trzecią Akademię Futsal Club Pniewy. Kolejny punkt zdobył ligowy outsider TPH Polkowice.

Ciekawie było na boiskach ligi futsalu w 18. kolejce. W meczu na szczycie Rekord Bielsko-Biała pokonał Akademię Futsal Club Pniewy 3:2. Gospodarze do przerwy prowadzili dwoma bramkami. W drugiej połowie przyjezdni ruszyli do odrabiania strat, ale wicelider dzielnie się bronił i zrewanżował się mistrzom Polski za porażkę w pierwszej rundzie w takim samym stosunku.

Już w czwartek w Toruniu kolejne punkty dopisał sobie lider Wisła Krakbet. Krakowianie gole zdobywali w pierwszej odsłonie. W końcówce pojedynku do bramki lidera trafił Igor Sobalczyk, ale Marwitu na więcej nie było stać w tym dniu.

Do dużej niespodzianki doszło w Polkowicach, gdzie TPH przegrywał już z Gwiazdą Ruda Śląska 0:3, ale zdołał spotkanie zremisować. Wszystkie bramki gospodarze zdobyli w ostatnich sześciu minutach meczu. Polkowiczanie, którzy przez długi czas nie potrafili zdobyć w ekstraklasie punktu, obecnie maja ich już na koncie siedem.

Ciekawie było w Chorzowie. Clearex i Pogoń walczą o awans do ósemki. Szczecinianie wyprzedzali chorzowian o dwa punkty i po niedzielnym pojedynku taką przewagę utrzymali. Mecz był niezwykle emocjonujący. Prowadzenie dwukrotnie obejmowali goście i dwukrotnie gospodarze. Ostatecznie zakończyło się na remisie 4:4.

W ostatnim meczu 18. kolejki FT Gatta Active pewnie wygrała we własnej hali z Red Devils Chojnice 4:1. Do przerwy utrzymywał się remis, ale w drugiej odsłonie futsalowcy ze Zduńskiej Woli zdobyli trzy gole. Dzięki wygranej Gatta Active powróciła na trzecie miejsce.

Wyniki 18. kolejki: Marwit Toruń - Wisła Krakbet Kraków 1:2 (0:2) Gatta Active Zduńska Wola - Red Devils Chojnice 4:1 (1:1) Clearex Chorzów - Pogoń 04 Szczecin 4:4 (2:1) Rekord Bielsko Biała - Akademia FC Pniewy 3:2 (2:0) TPH Polkowice - Gwiazda Ruda Sląska 3:3 (0:3) FC Siemianowice Śląskie - GKS Tychy 0:5 (walkower).