Coraz bliżej historycznego awansu do Fogo Futsal Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Facebook Futsalu Świecie / Futsal Świecie jest krok od awansu
Facebook / Facebook Futsalu Świecie / Futsal Świecie jest krok od awansu

Za nami pierwsze spotkanie, którego stawką jest gra w Fogo Futsal Ekstraklasie. W Rudzie Śląskiej Gwiazda przegrała z Futsalem Świecie. Goście są o krok od pierwszego w historii awansu do ligowej elity.

W Fogo Futsal Ekstraklasie zakończyła się faza zasadnicza, rozpoczęła się walka w play-off. Poznaliśmy dwóch beniaminków. Awans wywalczyły zespołu Red Devils Chojnice i AZS-u UŚ Katowice, które po roku wracają do elity.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

W niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie barażowe. Jego stawką jest ostatnie wolne miejsce w Fogo Futsal Ekstraklasie. Walczą wicemistrzowie grup północnej i piołudniowej.

Futsal Świecie walczy o historyczny awans do ligowej elity. Z kolei Gwiazda Ruda Śląska chciałaby wrócić do ligi po kilku latach przerwy. Drużyna z Górnego Śląska długo była krok od bezpośredniej promocji, jednak w końcówce sezonu zawiodła.

Po meczu w Rudzie Śląskiej bliżej awansu jest drużyna Futsalu. Do przerwy w potyczce padły cztery gole i notowano remis 2:2. W 2. części wciąż trwała wyrównana walka. Przy stanie 3:3 goście zaczęli ryzykować w tyłach i zdobywając dwa gole odnieśli cenne zwycięstwo 5:3.

Fogo Futsal Ekstraklasa krok od miasta położonego w województwie kujawsko-pomorskim, liczącym niespełna 25 tysięcy mieszkańców. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 12 maja.

Gwiazda Ruda Śląska - Futsal Świecie 3:5 (2:2)

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Która z drużyn awansuje do Fogo Futsal Ekstraklasy?