Kolejny falstart Clearexu Chorzów. Pojawiło się światełko w tunelu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów

Kolejny sezon i znowu to samo. Clearex Chorzów źle wszedł w rozgrywki Fogo Futsal Ekstraklasy. Zespół przegrał dwa pierwsze mecze, w trzecim o punkty także będzie ciężko. Jest jednak nadzieja na lepsze jutro.

Przed rokiem Clearex Chorzów sezon rozpoczął od serii porażki. W obecnych rozgrywkach FOgo Futsal Ekstraklasy 5-krotni mistrzowie po dwóch seriach nie mogą się pochwalić żadną zdobyczą.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Po domowej porażce u siebie z AZS-em UW Darkomp Wilanów, w 2. kolejce chorzowski zespół bez punktów wrócił z Gliwic. Piast wygrał 6:0, nie pozostawiając gościom żadnych złudzeń.

- To było energetyczne spotkanie, musieliśmy sporo biegać. Rywal wykorzystał nasze rozprężenie i objął prowadzenie. Przed przerwą straciliśmy kolejne gole - powiedział w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa trener Clearexu Wojciech Dobrzyński.

Po zmianie stron wciąż dominowali gospodarze, którzy dołożyli kolejne trafienia. - Szukaliśmy rozwiązań z nowymi zawodnikami. Nie przyniosło to efektu - narzekał trener. - Wiedzieliśmy, gdzie przyjechaliśmy. Byliśmy świadomi, że Piast będzie kreował grę. Mieliśmy swoje okazje, ale je zmarnowaliśmy. Przeciwnik nas wypunktował dodał zawodnik chorzowskiej drużyny Marcin Grzywa.

Zawodnicy Clearexu pracowicie wykorzystali czas na mecze reprezentacji. W meczu sparingowym pokonali GKS Tychy 5:3. Gole dla zwycięzców zdobywali: Mariusz Seget (2), Aleksander Hartstein (2), a jedna bramka była samobójcza. Potyczka była rozgrywana dwa razy po 35 minut bez zatrzymywania czasu.

W 3. kolejce chorzowianie zmierzą się u siebie z GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Clearex Chorzów utrzyma się w Fogo Futsal Ekstraklasie?