Dobra i zła wiadomość dla Constractu Lubawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: Futsaliści Constractu Lubawa
Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Na zdjęciu: Futsaliści Constractu Lubawa

Przerwę w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy zawodnicy wicelidera ligi Constractu Lubawa wykorzystali na rozegranie meczu kontrolnego w Kownie. Spotkanie Konstruktorzy wygrali. Gorsze wiadomości dotyczą zespołu rezerw.

Podczas przerwy w rozgrywkach na mecze reprezentacji Polski, towarzyski z Ukrainą (1:4) i eliminacyjny z Azerbejdżanem (7.03) zawodnicy Constractu Lubawa wyjechali na Litwę.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W Kownie 3. zespół poprzedniego sezonu zmierzył się z miejscowym Żaligirisem. Wicelider Fogo Futsal Ekstraklasy do spotkania przystąpił osłabiony brakiem kilku reprezentantów Polski. Zmiennicy nie okazali się słabsi.

Potyczka po czterdziestu minutach zakończyła się remisem 4:4. Rozegrano dodatkowe dziesięć minut. Padło w nich pięć bramek. Ostatecznie Constract zwyciężył 7:6. Gole dla lubawian zdobywali: Malaguti, Dmochewicz, Ludgero, Adriano (2) i Pedrhino (2).

Gorsze wiadomości nadeszły dla drużyny rezerw, która w 2. lidze walczy o awans na zaplecze Fogo Futsal Ekstrakklasy. Constract II wprawdzie wygrał z Gattą Zduńska Wola 5:0, ale stracił szansę na awans. Pewna promocji o szczebel wyżej jest już Wenecja Pułtusk, która na dwie kolejki przed końcem ma sześć punktów przewagi nad lubawianami i lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Piłkarze do gry w lidze wrócą 11 marca. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.