Mistrz pokazał siłę. Siedem bramek w derbach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Piasta Gliwice
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Piasta Gliwice

Już w środę rozpoczęła się 11. kolejka Futsal Ekstraklasy. W niej mistrz Polski Piast Gliwice w derbach nie dał szans Clearexowi Chorzów, wygrywając 5:2.

W związku z występami mistrza Polski Piasta Gliwice w Elite Round Ligi Mistrzów, spotkanie derbowe z Clearexem Chorzów zostało rozegrane już w środę.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Gospodarze już po sześciu minutach prowadzili dwoma bramkami, na przerwę schodząc przy stanie 3:0. Po zmianie stron napór Piasta nie osłabł.

Gliwiczanie dołożyli kolejne dwie bramki i w 29. minucie prowadzili już 5:0. Chwilę rozprężenia w szeregach Piasta błyskawicznie wykorzystali chorzowianie zdobywając dwa gole. Na więcej przyjezdnych już nie było stać.

Miejscowi dzięki wywalczonym trzem punktom co najmniej do soboty będą liderem Futsal Ekstraklasy.

Kolejne potyczki 11. serii rozgrywane będzie w sobotę i niedzielę. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

Piast Gliwice - Clearex Chorzów 5:2 (3:0) Dubiel (sam.) 4', Graca 6', Teixerira 15', Śmiałkowski 25', Fidersek 29' - Biel 30', 32'