Beniaminek ucieka od strefy spadkowej. Clearex Chorzów zatrzymany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów

W Futsal Ekstraklasie drugi mecz z rzędu wygrał beniaminek z Katowic. Po dwóch zwycięstwach zatrzymany u siebie został Clearex. Coraz trudniej wygląda sytuacja AZS-u UW Darkomp Wilanów.

Po sukcesie Piasta Gliwice wracamy do rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Spotkanie mistrzów Polski odbędzie z BSF ABJ Bochnia odbędzie się 7 grudnia.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

W sobotę rozegrano trzy mecze. Po serii dwóch wygranych przegrał Clearex. O losach potyczki z GI Malepszy Arth Soft Leszno zadecydowała 2. połowa. Do przerwy w potyczce był remis 1:1, po zmianie stron goście systematycznie odjeżdżali 5-krotnych mistrzom Polski, ostatecznie zwyciężając 5:2.

Kolejnej porażki doznał zamykający tabelę AZS UW Darkomp Wilanów. Drużyna ze stolicy bez punktów wróciła z Pniew. Red Dragons ostatnio przegrał niespodziewanie w Katowicach, ale w sobotę nie dał szans zespołowi z Warszawy zwyciężają 4:1. W potyczce już do przerwy wszystko było jasne, gospodarze prowadzili 3:0.

Drugie zwycięstwo zanotowany, wspomniany wcześniej, AZS UŚ Katowice. Beniaminek po ograniu drużyny z Pniewy pokonał w Białymstoku Słoneczny Stok Jagiellonię 7:3. W mecz lepiej weszli goście, którzy szybko otworzyli wynik. Później dwie bramki zdobyli gospodarze, ale do przerwy był remis.

Po zmianie stron na prowadzenie 4:2 wyszli Akademicy. W końcówce miejscowi zaczęli ryzykować w tyłach, ale stać ich było tylko na jedno trafienie. AZS UŚ skutecznie kontrował rywali i zwyciężył 7:3.

Dokończenie 8. serii w niedzielę. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Clearex Chorzów - GI Malepszy Arth Soft Leszno 2:5 (1:1) Konopacki (sam.) 18' (s), Łuszczek 36' - Konopacki 18', Siecla 22', 35', Douglas 25', Kąkol 33'

Red Dragons Pniewy - AZS UW Darkomp Wilanów 4:1 (3:0) Gładyszewski 6', Hoły 7', 35', Wielgat (sam.) 14' - Rabiej 36'

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:7 (2:2) Lisowski 3', Tachack 13', Łapa (sam.) 39' - Golly 1', 29', Łapa 15', 40', Vakhula 33', 40', Jonczyk 39'

Pauza: Constract Lubawa.