Beniaminek Futsal Ekstraklasy niczym bokser. "Będziemy sobie podnosili poprzeczkę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Paweł Budniak i Marcin Mrówczyński
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Paweł Budniak i Marcin Mrówczyński

Świetnie w sezon Futsal Ekstraklasy weszli gracze BSF ABJ Bochnia. Drużyna z Małopolski w 5. kolejce wysoko pokonała Clearex Chorzów. Ligowy nowicjusz ma jednak problem z punktowaniem na parkietach rywali.

Bardzo dobrze w rozgrywki Futsal Ekstraklasy wszedł ligowy nowicjusz BSF ABJ Bochnia. Zespół jak na razie u siebie wygrywa wszystko.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

W 5. serii drużyna z Bochni wysoko pokonała, mający swoje problemy, Clearex Chorzów 6:1. Jedynie do przerwy gospodarze mieli niewielkie problemy. Później, niczym rasowy bokser, punktowali rywala.

- W każdym meczu chcemy być coraz lepsi. W spotkaniu z Clearexem pokazaliśmy nie tylko charakter i serce, ale także mądrą grę. Po nerwowej pierwszej połowie, gdzie jednak mogliśmy ją kontrolować, w drugiej uspokoiliśmy mecz. Zespół dobrze zaprezentował się w ofensywie i wykorzystywaliśmy swoje szanse, a mieliśmy ich dużo - chwalił drużynę za reakcję po przerwie w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa trener Klaudiusz Hirsch. - Zagraliśmy dwie różne połowy. Pierwsza była nerwowa. Powinniśmy wykorzystać swoje szanse. Po przerwie graliśmy swoje i efekt widać - cieszył się zawodnik gospodarzy Andrzej Musiał.

Dla beniaminka było to trzecie zwycięstwo w trzecim domowym spotkaniu w sezonie. Na wyjazdach drużynie z Bochni już tak dobrze jednak się nie wiedzie. - Musimy wziąć pod uwagę fakt, że większość zawodników debiutuje na tym poziomie. Byliśmy blisko wygranej w Białymstoku, gdzie ostatecznie zdobyliśmy punkt. Każdy mecz jest dla nas cenną nauką. Będziemy sobie podnosili poprzeczkę - przyznał Hirsch.

Teraz przed ligowcami kolejna przerwa na spotkanie reprezentacji Polski. 6. kolejka rozgrywana będzie za niespełna dwa tygodnie. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.