Dobre pozycje startowe zmorą Nico Hulkenberga

Odkąd Nico Hulkenberg został ogłoszony kierowcą Renault na sezon 2017, jego wyniki w kwalifikacjach są bardzo przyzwoite. Niestety, dobra pozycja startowa nie idzie w parze z dobrą lokatą na koniec wyścigu.

Andrzej Prochota
AFP

Podczas kwalifikacji do GP Meksyku, ponownie zaskoczył Nico Hulkenberg, który wywalczył piąte miejsce - za duetem kierowców Mercedes GP i Red Bull Racing. Niemiec wykręcił lepszy czas od Kimiego Raikkonena i Sebastiana Vettela, którzy przecież dysponują lepszym bolidem od Sahara Force India F1 Team.

Jednak piąta lokata nie musi oznaczać, że Nico Hulkenberg dojedzie do mety na równie wysokim miejscu. Tegoroczny sezon jest pechowy dla 29-latka, zwłaszcza gdy w kwalifikacjach zajmie wysokie miejsce.

Najbardziej nieszczęśliwe było Grand Prix Austrii, kiedy to po starcie z drugiego pola startowego - po karze dla Nico Rosberg, kierowca Force India wyścig ukończył na 19. pozycji. Co prawda Hulkenberg wycofał się z wyścigu, ale przejechał wymagane 90 proc., dzięki czemu został sklasyfikowany w rezultatach.

Również pechowe było ostatnie GP USA, z którego Niemiec musiał się wycofać z powodu awarii bolidu na pierwszym okrążeniu. Do wyścigu w Austin Hulkenberg startował z 7. pola.

Czy na torze Autódromo Hermanos Rodríguez w Meksyku uda się kierowcy Force India przełamać złą passę?