Pierwszy trening w Barcelonie dla Nico Rosberga

Nico Rosberg wykręcił najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya. Zaraz za plecami Niemca sklasyfikowany został Lewis Hamilton.

Łukasz Kuczera
Pierwszy trening przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii zakończył się bez większych niespodzianek. Po raz kolejny w tym sezonie najlepszym tempem dysponowali zawodnicy Mercedes GP.
Najlepszy czas wykręcił Nico Rosberg, który jedno okrążenie toru Catalunya pokonał w czasie 1:26:828. Lewis Hamilton był od niego wolniejszy o 0.070 s. Niemiec i Brytyjczyk byli równocześnie najbardziej zapracowanymi zawodnikami na torze - Rosberg pokonał dystans 28 okrążeń, a Hamilton - 27.

Zawiedli nieco kierowcy Ferrari. Włosi przygotowali na wyścig w Barcelonie szereg poprawek w swoim bolidzie, jednak podczas pierwszego treningu nie wystarczyło to na nawiązanie walki z Mercedes GP. Wprawdzie Sebastian Vettel zajął trzecie miejsce, a Kimi Raikkonen był czwarty, ale stracili oni do lidera sekundę.

Spory pakiet zmian na wyścig w Barcelonie przygotował także zespół McLaren Honda. Jednak nie przyniosły one większych zmian w jeździe bolidów z Woking - Fernando Alonso zakończył pierwszą sesję treningową z piętnastym rezultatem, a Jenson Button został sklasyfikowany zaraz za nim.