Czy to najlepszy gol w historii Euro? Niewiarygodne, jak to wpadło! (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: gol Marco van Bastena
Twitter / / Na zdjęciu: gol Marco van Bastena

Podczas Euro 2020 padło już kilka pięknych bramek, które kibice zapamiętają na zawsze. Dokładnie 33 lata temu niesamowitego gola strzelił Marco van Basten.

Powoli dobiega końca drugi dzień przerwy w Euro 2020, a kibice już są spragnieni kolejnych emocji. Apetyty rozbudziła faza grupowa, w której było wiele emocjonujących spotkań i przepięknych bramek. W 1/8 finału także nikt nie powinien narzekać.

25 czerwca to dzień, w którym padł jeden z najładniejszych goli w całej historii mistrzostw Europy. Tego dnia w 1988 roku w wielkim finale zagrali piłkarze Związku Radzieckiego i Holandii.

"Oranje" naszpikowani gwiazdami (Frank Rijkard, bracia Koeman, Ruud Gullit) wygrali 2:0. Do dziś kibice wspominają trafienie Marco van Bastena w drugiej połowie.

Holenderski gwiazdor zaskoczył wszystkich, gdy będąc z boku pola karnego, zdecydował się na strzał wolejem. Wyszło perfekcyjnie, bo piłka poleciała nad Rinatem Dasajewem i wylądowała w siatce.

Zobaczcie jedną z najpiękniejszych bramek w historii Euro.

Niesamowita statystyka po fazie grupowej Euro 2020. "Żniwa" to zasługa systemu VAR >> Euro 2020. Kolejne zakażenia mutacją Delta po meczach w Kopenhadze. Duński sanepid apeluje do kibiców >>