Zaskakujący wybór UEFA. Oto najlepszy piłkarz meczu Hiszpania - Polska

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: Jordi Alba (z prawej)
PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: Jordi Alba (z prawej)

W arcyważnym meczu reprezentacja Polski podzieliła się punktami z Hiszpanią (1:1). Przedstawiciele UEFA wyróżnili Jordiego Albę. Obrońca niespodziewanie został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie rywalizacji. Gerard Moreno podał do Alvaro Moraty, który sfinalizował całą akcję. Później przy głosie byli podopieczni Paulo Sousy.

W 54. minucie Kamil Jóźwiak świetnie dośrodkował z prawej strony, Robert Lewandowski poradził sobie z rywalami i wpisał się na listę strzelców. Gol kapitana ucieszył polskich kibiców na stadionie w Sewilli. Ostatecznie Biało-Czerwoni utrzymali wynik 1:1, Moreno nie wykorzystał jeszcze rzutu karnego.

Pewnym zaskoczeniem był fakt, że nagrodę dla najlepszego piłkarza spotkania zgarnął Jordi Alba. UEFA postanowiła wyróżnić defensora "La Roja", który zagrał w pełnym wymiarze czasowym, jednak niczym nie zapisał się w protokole meczowym.

Dla Alby był to już 73. występ w reprezentacji Hiszpanii. Wcześniej 32-latek zapisał na swoim koncie 8 trafień oraz 15 asyst.

Na ten moment Polska znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli grupy E Euro 2020 i nadal ma szanse na awans. Hiszpanie są na trzeciej pozycji. Już w środę (23 czerwca) zespół Sousy podejmie rywalizację z liderem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21:00.