Fatalne informacje z kadry. Potwierdzono kontuzję!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Złe informacji napłynęły ze zgrupowania reprezentacji Polski. Podczas rozgrzewki przed meczem w Sankt Petersburgu urazu doznał Łukasz Fabiański. Dla golkipera może to być koniec Euro 2020.

O urazie Łukasza Fabiańskiego poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Sport, Jacek Kurowski. "Łukasz Fabiański kontuzjowany. Urazu mięśniowego doznał podczas rozgrzewki w Sankt Petersburgu. Wykonano rezonans" - przekazał.

Po badaniach stwierdzono, że przerwa w treningach ma trwać od 5 do 7 dni. Uraz nie jest poważny, ale przerwa w treningach może oznaczać koniec Euro 2020 dla polskiego bramkarza, który w meczu ze Słowacją był rezerwowym.

Wcześniej na konferencji prasowej rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski informował, że po pierwszym spotkaniu w grupie wszyscy piłkarze są zdrowi. Jednak po badaniach okazało się, że Fabiańskiego czeka krótka przerwa.

Fabiański w kadrze był numerem dwa. Podstawowym bramkarzem jest Wojciech Szczęsny. Trzecim golkiperem w reprezentacji Polski jest Łukasz Skorupski.

Po starciu ze Słowakami Szczęsny był krytykowany za swoją grę. Wszystko przez samobójczego gola: piłka po strzale Roberta Maka odbiła się od słupka, pleców Szczęsnego i wpadła do bramki. Polska przegrała 1:2.

Polska po porażce ze Słowacją jest w trudnej sytuacji. Zajmuje ostatnie miejsce w grupie E, a ma przed sobą spotkania z Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca). Oba starcia pokazywane będą na antenach TVP, a relacja dostępna będzie również w platformie WP Pilot. Tekstową relację przeprowadzi portal WP SportoweFakty. Czytaj także: Kadra ciepło przywitana mimo klęski w Petersburgu Dramat Węgrów w meczu z Portugalią. Trzy minuty, które wstrząsnęły Madziarami