Co to był za mecz! Kibice i dziennikarze zachwyceni. "Futbol jest okrutny. I piękny zarazem"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Koen van Weel / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Holandii
PAP/EPA / Koen van Weel / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Holandii

Holandia po pełnym dramaturgii meczu pokonała Ukrainę 3:2 w drugim meczu grupy C na Euro 2020. Kibice i dziennikarze nie mają wątpliwości - to był, jak na razie, zdecydowanie najlepszy mecz na turnieju.

W pierwszej połowie meczu pomiędzy Holandią a Ukrainą nie oglądaliśmy bramek, ale okazji do ich zdobycia nie brakowało. Piłkarze obu ekip zrekompensowali to w drugich 45 minutach, w których padło aż pięć goli.

Najpierw Holandia w sześć minut objęła dwubramkowe prowadzenie, ale niedługo później w zaledwie cztery minuty Ukraińcy odrobili straty - m.in. za sprawą pięknego trafienia Andrija Jarmolenko. Holendrzy broni jednak nie złożyli i to oni - dzięki bramce Denzela Dumfriesa - przechylili szalę wygranej na swoją stronę.

"Pomarańczowo, topowy mecz, z tempem i dramaturgią! Najlepszy w tym turnieju na razie" - napisał na Twitterze Roman Kotłoń z kanału "Prawda Futbolu".

"Denzel Dumfries! Futbol jest okrutny. I piękny zarazem" - skwitował z kolei Michał Pol.

"Ależ genialny mecz! To Euro potrzebowało katharsis i dobrze że nastąpiło tak szybko" - czytamy we wpisie Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP Sport.

"Za takie wieczory kochamy wielkie turnieje" - podsumował Michał Kołodziejczyk, dyrektor Canal+ Sport.

"Takich właśnie spotkań sobie i państwu życzę na tym turnieju. Choć szkoda mi strasznie Ukraińców" - skwitował redaktor WP SportoweFakty, Krzysztof Sędzicki.