Euro 2016: Marek Hamsik najlepszym zawodnikiem meczu Rosja - Słowacja

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LAURENT DUBRULE /
PAP/EPA / LAURENT DUBRULE /

Nagroda dla najbardziej wartościowego zawodnika w spotkaniu grupy B Euro 2016 pomiędzy Rosją i Słowacją (1:2) trafiła do rąk Marka Hamsika.

Marek Hamsik w starciu z Rosjanami pokazał się z bardzo dobrej strony. W 32. minucie Słowak popisał się świetnym podaniem do Vladimira Weissa, który chwilę później oszukał dwóch rosyjskich obrońców i zdobył pierwszą bramkę dla Słowaków.

Z kolei tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Hamsik podwyższył prowadzenie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego wykorzystał błąd obrońców i zdecydował się na mocny strzał. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Spotkanie zakończyło się triumfem reprezentacji Słowacji 2:1. W 80. minucie gola dla Rosjan zdobył Denis Głuszakow. W końcówce podopieczni Jana Kozaka wytrzymali napór rywali i odnieśli pierwsze w historii zwycięstwo na mistrzostwach Europy.

{"id":"","title":""}