Euro 2016: Bastian Schweinsteiger wyrównał rekord Lahma

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDY RAIN /
PAP/EPA / ANDY RAIN /

Bastian Schweinsteiger zaliczył 14 występ w finałach mistrzostw Europy. Tym samym wyrównał rekord reprezentacji Niemiec, który do meczu z Ukrainą (2:0) należał do Philippa Lahma.

Niemcy prowadzili w niedzielnym spotkaniu od 19 minuty po trafieniu Shkodrana Mustafiego. Ekipa Joachima Loewa kilka razy była w tarapatach, ambitnie grająca Ukraina stworzyła sobie kilka okazji do wyrównania.

W 90 minucie Loew zdjął z boiska Mario Goetze i wprowadził Schweinsteigera. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Niemcy wyprowadzili kontratak, Mesut Oezil popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, a pomocnik Manchesteru United wpisał się na listę strzelców.

Dla Schweinsteigera było to czternaste spotkanie w mistrzostwach Europy. Doświadczony zawodnik wyrównał tym samym rekord swojego kraju pod względem występów na tej imprezie, tyle samo meczów rozegrał Philipp Lahm.

Przy okazji "Schweini" został pierwszym od 1996 roku rezerwowym niemieckiej kadry, który wpisał się na listę strzelców w meczu mistrzostw Europy. 20 lat temu gola w finale z Czechami zdobył rezerwowy Oliver Bierhoff.

W czwartek Niemcy zmierzą się z Polską, która w pierwszym spotkaniu grupy C Euro 2016 pokonała Irlandię Północną 1:0.