Goal.com: Tytoń bohaterem Polaków, Szczęsny, Rybus i Obraniak najsłabsi

Portal goal.com przyznał oceny piłkarzom Polski i Grecji za inauguracyjny mecz Euro 2012. W zespole Franciszka Smudy najbardziej zawiedli podstawowy bramkarz, ofensywny pomocnik i lewoskrzydłowy.

Najgorszym zawodnikiem meczu wybrano Wojciecha Szczęsnego. Dziennikarze w uzasadnieniu podkreślili, że bramkarz Arsenalu w pierwszej połowie był bezrobotny, tuż po przerwie popełnił błąd przy straconym golu, a następnie faulował w polu karnym.

Zupełnie bezbarwnie wypadli Maciej Rybus i Ludovic Obraniak. "Próbował angażować się w akcje i coś z nich stworzyć, ale nie udawało mu się to" - napisano o skrzydłowym Tereka Grozny. Słabą ocenę otrzymał również Marcin Wasilewski, ponieważ wraz ze Szczęsnym zawalił przy golu na 1:1. "W pierwszej połowie był bardzo silny i solidny" - podkreślono jednak.

Według goal.com najsilniejsze w drużynie Franciszka Smudy było trio z Borussii Dortmund. "Cóż za kapitan! Walczył od początku do samego końca" - pochwalono Jakuba Błaszczykowskiego. Łukasz Piszczek został doceniony za asystę i udaną współpracę z "Kuba", a Robert Lewandowski przede wszystkim za zdobytego gola.

Bohaterem Polaków wybrano Przemysława Tytonia. "Obroniony rzut karny bardzo doda mu pewności siebie, gdy w kolejnych meczach będzie zastępował zawieszonego Szczęsnego" - zauważono.

Tytuł najlepszego zawodnika na murawie trafił w ręce Dimitrisa Salpingidisa, który zdobył wyrównującą bramkę i wywalczył "jedenastkę". Najniższe noty otrzymali Kostas Chalkias, choć nie zawinił przy straconym golu,wyrzucony z boiska Sokratis Papastathopoulos oraz pechowy egzekutor karnego Georgios Karagounis.

Oceny goal.com (skala 1-5):