Intel Challenge Katowice 2018: Dignitas Female zwyciężają w pięknym półfinale kobiecego turnieju

Rozgrywki kobiet w Counter Strike: Global Offensive nie zgromadziły dużej rzeszy fanów, jednak emocji w spotkaniu Dignitas Female z RES nie brakowało.

Jakub Madej
Jakub Madej
Amanda WP SportoweFakty / Jakub Madej / Amanda
Mimo małej publiczności zgromadzonej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, emocji w meczu półfinałowym Intel Challenge Katowice 2018 nie brakowało. Spotkanie obfitowało w liczne zwroty akcji, jednak ostatecznie zwyciężyły dziewczyny z Team Dignitas Female.

Pierwsza połowa Inferno była bardzo wyrównana. Już początkowe rundy pokazały, że może to być emocjonujące spotkanie. Przed zmianą stron RES Gaming wypracowało jednopunktową zaliczkę i z lekkim prowadzeniem dziewczyny z tego zespołu wyszły do drugiej połowy. Znacznie lepiej poradziły sobie reprezentantki RES po stronie broniącej, co szybko przełożyło się na powiększanie prowadzenia. Międzynarodowy zespół zwyciężył pierwszą mapę różnicą pięciu "oczek".

Inferno pokazało, że starcie może być niezwykle wyrównane. Reprezentantki Dignitas Female szybko jednak wróciły do gry i już po pierwszych strzałach widać było przewagę zawodniczek z Ameryki. Świetnie z rywalkami radziła sobie Amanda "rain" Smith, która dopisywała kolejne zabójstwa na swoje konto. W pierwszej połowie Dignitas Female zdołały wypracować siedmiopunktową przewagę, a dominację na Nuke potwierdziły po zmianie stron. Szybkie pięć "oczek" doprowadziły do wyrównania w mapach, a o rozstrzygnięciu zadecydowała trzecia runda.

Trzecia mapa wyglądała dosłownie tak samo, jak starcie na Nuke. Dignitas Female po raz kolejny pokazały, że są w doskonałej formie, a Train można zaliczyć do ich ulubionych map. Do połowy zawodniczki z Ameryki prowadziły siedmioma punktami, a po zmianie stron ponownie ofensywnie podeszły do rywalek, zdobywając szybko pięć punktów.
Carolyn Noquez i Emmalee Garrido po meczu półfinałowym Carolyn Noquez i Emmalee Garrido po meczu półfinałowym

Anna "Ant1ka" Ananikova 28-54 -26 47.6 61.4 proc. 0.59

Team Dignitas Female w finale Intel Challenge Katowice 2018 zmierzą się ze zwyciężczyniami spotkania półfinałowego pomiędzy Squared Female a Keyd Stars Female. Finał zaplanowany jest na godzinę 16:50, 25 lutego, a główną nagrodą w turnieju jest 25 tys. dolarów.

Która z drużyn zwycięży Intel Challenge Katowice 2018?