StarSeries i-League Season 4: niespodzianki nie było, Virtus.pro odpada z turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Virtus.pro / Na zdjęciu: członek drużyny Virtus.pro
Facebook / Virtus.pro / Na zdjęciu: członek drużyny Virtus.pro

W kolejnym dniu StarSeries i-League Season 4 w Counter-Strike: Global Offensive zawodnicy Virtus.pro przegrali swoje spotkanie z Cloud9 0:2 i odpadli z turnieju w Kijowie.

Wtorkowe spotkanie było o być albo nie być dla zawodników Virtus.pro. Po przegranej z Team Liquid wczorajszego dnia, Polacy byli w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ od powrotu do domu dzieliła ich jedna przegrana. Zadanie nie było łatwe, bo przeciwnikiem VP był zwycięzca ostatniego ELEAGUE Major Boston 2018 - Cloud9.

Od początku gra przebiegała pod dyktando Amerykanów. Zawodnicy C9 pewnie wygrali pierwszą połowę 10:5, a pozostałe sześć rund po stronie atakującej było już jedynie formalnością. Polacy tylko raz postawili opór przeciwnikom. Mapa de_mirage zakończyła się wynikiem 16:6 dla Cloud9.

Drugą mapę (de_train) wybierali gracze z Polski. Jednak podczas tej rozgrywki niewiele się zmieniło. Polacy ponownie mieli ogromne problemy z Amerykanami, którzy bardzo pewnie wygrywali kolejne rundy. Ostatecznie do przerwy mieliśmy wynik 12:3. Po zmianie stron gracze Virtus.pro nie zdołali zatrzymać Cloud9 i druga mapa zakończyła się wynikiem 16:3 oraz 2:0 w meczu. Tym samym zawodnicy Virtus.pro odpadli z turnieju w Kijowie z rekordem 1:3 (1 wygrana, 3 przegrane).