Boks. MB Boxing Night 6: Sergiej Werwejko - Shawndell Terell Winters. Sędzia przerwał starcie. Werwejko rozbity!

Shawndell Terell Winters w siódmej rundzie na gali MB Boxing Night 6 rozbił ciosami Sergieja Werwejkę. W tym samym momencie sędzia przerwał pojedynek, a trener rzucił ręcznik poddając 31-latka.

Jakub Madej
Jakub Madej
walka Werwejko - Winters Materiały prasowe / MB Promotions / Na zdjęciu: walka Werwejko - Winters
Pierwsza runda była odsłoną rozpoznawczą. Shawndell Terell Winters (13-2, 12 KO) skupił się wyłącznie na defensywie i zadał przez trzy minuty zaledwie kilka ciosów. Sergiej Werwejko (11-3, 7 KO) natomiast cały czas spychał przeciwnika pod liny, jednak nie ryzykował zbędnymi akcjami i atakował wyłącznie pojedynczymi uderzeniami.

Już w drugiej rundzie do ofensywy przeszedł jednak Winters, który widocznie wyczekiwał na odpowiedni moment i starał się zakończyć walkę jednym, celnym uderzeniem. Amerykanin co chwilę doskakiwał do Werwejki i atakował mocnymi sierpami, które docierały do głowy 31-latka.

W trzeciej odsłonie Winters ponownie zadawał bardzo mało ciosów. Wykorzystał to Werwejko, który narzucał swoje tempo i atakował prostymi, tym samym punktując przeciwnika. Pasywność Amerykanika z pewnością została zauważona przez sędziów punktowych.

Większość starcia w czwartej rundzie miała miejsce w klinczu. Żaden z zawodników nie zyskiwał jednak w tej płaszczyźnie przewagi. W dystansie ponownie lepszy okazał się Werwejko, który był aktywniejszy od swojego przeciwnika.

Coraz częściej do ofensywy przechodził Amerykanin, jednak w odpowiedzi Werwejko prostował ręce, aby powstrzymywać Wintersa. Po minucie walki w piątej rundzie 39-latek zaatakował w tempo mocnymi sierpami, po których Sergiej Werwejko chwiał się na nogach. Winters nie wykorzystał jednak tej przewagi i do końca rundy kontrolował starcie prostymi.

W szóstej rundzie Winters świetnie odchylił się przy kombinacji Werwejki i w tempo zaatakował mocnym prawym prostym, którym posłał go na deski. 31-latek zdołał jednak wstać, co szybko starał się wykorzystać Amerykanin doskakując do niego z serią ciosów. Werwejko zdołał jednak dotrwać do końca rundy.

Koniec był nieunikniony w siódmej odsłonie. Werwejko wyszedł na "miękkich nogach", co zauważył Shawndell Terell Winters. Amerykanin z serią ciosów ruszył na przeciwnika i nie odpuścił nawet na sekundę. W pewnym momencie 31-latek przestał odpowiadać na ciosy, co przerwał sędzia. W tym samym momencie został również rzucony ręcznik przez trenera Werwejki, który także chciał przerwać pojedynek.