Dariusz Sęk bez szans. Anthony Yarde zwyciężył w siódmej rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jan Kruger / Boks
Getty Images / Jan Kruger / Boks

Anthony Yarde bez większych problemów poradził sobie z Dariuszem Sękiem, odnosząc szesnaste zwycięstwo w zawodowej karierze.

Od samego początku pojedynku widać było przewagę, którą konsekwentnie budował Anthony Yarde (16-0, 15 KO). 26-latek zaczął wywierać na Polaku ogromną presję, z którą reprezentant naszego kraju nie mógł sobie poradzić. Już w pierwszej rundzie faworyt publiczności posłał Dariusza Sęka (27-4-3, 9 KO) na deski, jednak pięściarz z Tarnowa szybko powrócił do starcia.

W kolejnych odsłonach Yarde boksował uważnie i nie wdawał się w zbędne wymiany. Rozwiązanie nadeszło dopiero w siódmej rundzie, gdzie obaj pięściarze mocno ruszyli do ofensywy. Lepszy w bezpośredniej walce okazał się jednak Brytyjczyk, który naruszył Sęka, chwilę później zamknął w narożniku i tam zasypał serią ciosów, co szybko przerwał sędzia. Dla Anthony'ego Yarde'a było to szesnaste zwycięstwo w karierze, w tym piętnaste przed czasem. Brytyjczyk odprawiając Sęka w siódmej rundzie obronił tytuły mistrzowskie WBO European i WBO Inter-Continental w wadze półciężkiej.

Sęk nieudanie powrócił po ośmiomiesięcznej przerwie. W poprzedniej walce przez techniczny nokaut pokonał Francisa Chekę, jednak wcześniej remisował z Markiem Matyją i Mustafą Chadliouim oraz przegrał z Wiktorem Poliakowem. Przegrana w Londynie jest czwartą porażką 31-latka.

Czy Anthony Yarde to czołowy pięściarz kategorii półciężkiej na świecie?