Zwycięstwo Aleksieja Połtoranina w Lahti. Polacy na odległych miejscach

Aleksiej Połtoranin wygrał bieg na 15 km stylem klasycznym w Lahti. Polacy zajęli dalekie miejsca i nie zdobyli punktów Pucharu Świata.

Daniel Ludwiński
Maciej Staręga Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Maciej Staręga
Swój sukces Kazach zawdzięcza doskonałej końcówce. Jeszcze po 2/3 dystansu wydawało się, że po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze sięgnie Aleksander Bolszunow. Na ostatnich kilometrach Połtoranin narzucił jednak takie tempo, że odrobił straty i mógł fetować sukces.

Rosjanin musiał zadowolić się drugim miejscem, które i tak jest jego najlepszym pucharowym rezultatem. Na najniższym stopniu podium stanął Iivo Niskanen, idol miejscowej publiczności, mistrz olimpijski na 50 km.

W Lahti wystąpiło trzech Polaków, Najwyżej sklasyfikowany został Maciej Staręga, który miał pięćdziesiąty drugi czas.