Kolejne zwycięstwo Calle Halfvarssona. Szwed najlepszy na 10 km w Lillehammer

Trwa znakomita seria Calle Halfvarssona. Szwedzki narciarz odniósł drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni - w sobotę triumfował w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym w Lillehammer.

Daniel Ludwiński
Newspix / Johanna Lundberg
Halfvarsson jeszcze w Kuusamo wywalczył żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i na razie nie zamierza się z nią rozstawać. Szwed świetnie biega niezależnie od stylu rozgrywanej konkurencji i od dystansu. Po piątkowym triumfie w sprincie techniką klasyczną w sobotę był najlepszy na 10 kilometrów "łyżwą". Halfvarsson pozostaje liderem zarówno w Pucharze Świata, jak i w trzydniowym Lillehammer Tour.

Szwedzcy kibice mają podwójne powody do radości. Drugie miejsce zajął bowiem Marcus Hellner, który przegrał ze swoim kolegą z reprezentacji zaledwie o 0,8 sekundy. Trzecią pozycję wywalczył Siergiej Ustiugow, co oznacza podium bez ani jednego reprezentanta Norwegii.

Spośród gospodarzy najmocniejszy był Finn Haagen Krogh, ale zajął czwartą pozycję. Również na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się Norwegowie.

Reprezentanci Polski nie zdobyli punktów Pucharu Świata. Najlepiej z naszych biegaczy wypadł Dominik Bury, który dopiero tydzień temu debiutował w indywidualnych pucharowych zawodach. 20-latek zajął w Lillehammer siedemdziesiąte pierwsze miejsce.

Lillehammer Tour zakończy się w niedzielę. Ostatnią konkurencją będzie bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym na dochodzenie z zachowaniem różnic czasowych po dwóch etapach.