Victoria Carl i Aleksiej Czerwotkin mistrzami świata juniorów na 5 i 10 kilometrów

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Biegi na 5 i 10 km stylem dowolnym to środowe konkurencje biegowe na MŚ juniorów w Ałmatach. Złote medale wywalczyli w nich Victoria Carl i Aleksiej Czerwotkin.

Zwycięstwo niemieckiej biegaczki nie jest niespodzianką, gdyż w bieżącym sezonie można było ją oglądać już nawet w Pucharze Świata. W Kazachstanie Carl triumfowała z niespełna sześciosekundową przewagą nad dwójką Rosjanek - Anastazją Siedową i Natalią Seprjajewą. Reprezentantki Polski nie startowały. [ad=rectangle] Wśród mężczyzn Rosjanie nikomu nie dali powalczyć o medale - startowało ich czterech i zajęli cztery pierwsze miejsca. Wygrał Aleksiej Czerwotkin przed Denisem Spicowem i Aleksandrem Bakanowem.

Na starcie stanęło trzech Polaków - Dominik Bury był piętnasty, jego brat Kamil czterdziesty pierwszy, a Bartłomiej Rucki siedemdziesiąty piąty.