Charlotte Kalla i Johan Olsson najlepsi w drugim dniu zawodów w Bruksvallarnie

Nie było niespodzianek w drugim dniu zawodów FIS w szwedzkiej Bruksvallarnie. O wygrane na 10 i 15 kilometrów pokusili się główni faworyci - Charlotte Kalla i Johan Olsson.

W piątek Charlotte Kalla niespodziewania musiała uznać wyższość Emmy Wiken, mało znanej 23-letniej biegaczki. W sobotę takiego zaskoczenia już nie było, gdyż Kalla na swym koronnym dystansie, jakim jest 10 kilometrów stylem dowolnym, była zdecydowanie najlepsza i triumfowała z przewagą blisko czterdziestu sekund. Wiken błysnęła jednak formą i tym razem, gdyż startując z ostatnim numerem uzyskała drugi czas. Na podium stanęła także Ida Ingemarsdotter, która znów potwierdziła, że coraz lepiej czuje się już nie tylko w sprintach, ale i na dłuższych dystansach.

W biegi mężczyzn górą był Johan Olsson. Zwycięzca ze Szklarskiej Poręby pokonał kolegę z reprezentacji Daniela Rickardssona, który w Bruksvallarnie był najlepszy dzień wcześniej. Ze Szwedami skutecznie powalczył Ivan Babikov. Pochodzący z Rosji Kanadyjczyk zajął wysokie trzecie miejsce. Gospodarzy rozczarował natomiast Marcus Hellner, który w konkurencji, która z reguły jest jego specjalnością, zajął zaledwie dziewiąte miejsce.

Zawody FIS w Bruksvallarnie zakończą się w niedzielę. Ostatnimi konkurencjami będą sprinty.