Falla i Eigenmann wygrali sprinty na koniec Blink Festival 2012 w Sandnes

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W Sandnes dobiegła końca trzydniowa impreza Blink Festival 2012, czyli jedne z najsilniej obsadzonych letnich zawodów w biegach narciarskich. Ostatnimi konkurencjami były sprinty.

Z uwagi na fakt, że zawody Blink Festival 2012 odbywały się w Norwegii, w czołówce poszczególnych konkurencji nie brakowało licznego grona biegaczek gospodarzy. W sprintach kończących imprezę nie było inaczej -w finale wystartowały cztery Norweżki. Bieg decydujący o końcowym sukcesie zakończył się wygraną Maiken Caspersen Falli, która o zaledwie 0,4 sekundy pokonała Heidi Weng. Na najniższym stopniu podium stanęła Laurien Van Den Graaf ze Szwajcarii.

- Wciąż mamy dopiero lipiec, do sezonu jeszcze dużo czasu, więc wiele może się zdarzyć. Czuję jednak teraz, że stopniowo idę do przodu, krok po kroku. Moim celem jest stabilizacja na odpowiednim światowym poziomie - powiedziała po zwycięstwie Falla.

W finale sprintu mężczyzn triumfował znany Szwajcar Christoph Eigenmann. Za jego plecami finiszował, co jest pewną niespodzianką, anonimowy na międzynarodowej arenie Ragnar Bragvin Andresen, który specjalizuje się właśnie w bieganiu na nartorolkach. W czołowej trójce znalazł się ponadto Paal Golberg. Oprócz Norwegów i Szwajcarów na starcie stanęli jeszcze Francuzi, jednak wszyscy odpadli już w ćwierćfinałach.