Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha: Christian Coleman królem sprintu! Dwa medale dla Amerykanów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Christian Coleman
PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Christian Coleman

Christian Coleman nie miał sobie równych i zwyciężył bieg na 100 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Srebro zdobył inny z Amerykanów, Justin Gatlin.

[tag=63132]

Christian Coleman[/tag], lider światowych tabel wśród sprinterów, był zdecydowanym faworytem mistrzostw świata w Doha i od początku imprezy potwierdzał swoje aspiracje. Amerykanin jako jedyny w biegach półfinałowych zszedł poniżej 10 sekund, zostawiając daleko w tyle swoich rywali.

Trzy i pół godziny później znów nie miał sobie równych. Amerykanin ruszył bardzo mocno, szybko wysunął się na prowadzenie i na metę wpadł z czasem 9,76 s., co jest jego rekordem życiowym i najlepszym wynikiem na światowych listach w 2019 roku.

Srebrny medal zdobył 37-letni Justin Gatlin (9,89 s.), a po brąz sięgnął Kanadyjczyk, Andre De Grasse (9,90 s. - rekord życiowy).

Tym samym Amerykanie mają na koncie już cztery medale na mistrzostwach świata w Doha - dwa złote (Coleman i DeAnna Price) oraz dwa srebrne (Gatlin i Jeff Henderson). Wszystkie wywalczyli w sobotę.