ME: Jo Pavey najlepsza na 10 000 metrów, Karolina Jarzyńska trzynasta

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Blisko 41-letnia Jo Pavey zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 10 000 metrów. Oprócz Brytyjki na podium stanęły Francuzki Clemence Calvin i Laila Traby.

W tej najdłuższej biegowej konkurencji kobiecej Jo Pavey nie dała rywalkom najmniejszych szans. Brytyjka na ostatnim okrążeniu podkręciła tempo, którego nie wytrzymała żadna z zawodniczek. Pavey na mecie uzyskała czas wynoszącym 32 minuty i 22 sekund. Na drugim miejscu zawody zakończyła Clemence Calvin. Reprezentantka Francji próbowała gonić Brytyjkę, lecz gdy odrobiła do Pavey trochę dystansu, to starsza rywalka przyspieszała. Na mecie Calvin straciła ponad sekundę do zwyciężczyni. [ad=rectangle] Na najniższym stopniu podium stanęła Laila Traby. Francuzka również próbowała atakować Brytyjkę, lecz na ostatniej prostej straciła siły i musiała bronić się przed biegnącą na czwartym miejscu Holenderką Jip Vastenburg. Jedyna Polka biorąca udział w biegu na 10000 metrów, Karolina Jarzyńska, sklasyfikowana została na 13. miejscu.