Pobiegła w... piątym miesiącu ciąży. I to jak!

Gesa Krause w silnie obsadzonym biegu sylwestrowym w Trewirze zajęła 20. miejsce. Po zawodach biegaczka zdradziła, że jest w 22. tygodniu ciąży.

Piotr Bobakowski
Gesa Krause podczas Biegu Sylwestrowego w Trewirze Newspix / SIPAUSA / Na zdjęciu: Gesa Krause podczas Biegu Sylwestrowego w Trewirze
"Czas 17:31 min na dystansie 5 km. Dla mnie to były ostatnie zawody na najbliższe miesiące. Lepszej końcówki roku nie mogłam sobie wymarzyć. Dziękuję, to była niekończąca się zabawa" - napisała na Instagramie Gesa Felicitas Krause, medalistka mistrzostw Europy i świata w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Na zamieszczonym zdjęciu z mety biegu sylwestrowego w Trewirze (patrz poniżej) widać u 30-letniej biegaczki ciążowy brzuszek. Okazuje się, że Krause była wtedy w piątym miesiącu ciąży (dokładnie w 22. tygodniu).

- Nigdy nie spodziewałam się, że będę w stanie biegać tak szybko w 22. tygodniu ciąży, ale to sprawia, że ​​jestem dumna i szczęśliwa. Jestem w ciąży i nie jestem chora. Bieganie jest moją pasją - przyznała dwukrotna mistrzyni Starego Kontynentu (w 2016 i 2018 r.) w rozmowie z portalem dw.com.

Niemka dodała, że podczas startu w Trewirze na trasie spotkała się z sympatią ze strony fanów. Ostatecznie w silnie obsadzonych zawodach zajęła 20. miejsce (3. lokata w kategorii K30). Bieg wygrała Deborah Schoeneborn, a na najniższym stopniu podium stanęła polska olimpijka, Martyna Galant.

Krause zapowiedziała też, że chce spełnić swoje marzenie o medalu olimpijskim w Paryżu w 2024 r. - Myśl o tym, że moje dziecko może wtedy być ze mną na stadionie, daje mi siły i radość - podsumowała.