Biathlon. Znów norweska dominacja. Wygrał Sturla Holm Laegreid, Polacy w ogonie stawki

Sturla Holm Laegreid wygrał w biathlonowym biegu pościgowym rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w Oberhofie. Oprócz niego na podium stanęli inni Norwegowie - Johannes Dale i Tarjei Boe.

Łukasz Witczyk
Grzegorz Guzik Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Grzegorz Guzik
To kolejny biathlonowy bieg w Oberhofie, który zdominowali Norwegowie. W sobotnim biegu pościgowym Sturla Holm Laegreid nie dał najmniejszych szans rywalom. Na strzelnicy popełnił dwa błędy, co przełożyło się na 300 metrów dodatkowego biegu. Jednak jego rywale w walce o wygraną również nie byli w stu procentach skuteczni i to pozwoliło Laegreidowi na osiągnięcie wygranej.

Drugi na mecie był Johannes Dale, który do zwycięzcy stracił 15 sekund. Ten na strzelnicy pomylił się dwukrotnie. Z kolei trzy pudła zaliczył Tarjei Boe i bieg ukończył na trzeciej lokacie. Laegreid miał nad nim 25 sekund przewagi. Aż siedmiokrotnie pomylił się za to Johannes Boe. Mimo to był ósmy.

Świetnie spisał się Arnd Peiffer, który na trasę wyruszył jako 47., a finiszował na 10. miejscu. Wszystko dzięki bezbłędnemu strzelaniu. Niemiec dwadzieścia pocisków posłał do celu.

Słabo spisali się Andrzej Nędza-Kubiniec i Grzegorz Guzik. Pierwszy z nich był 57. i musiał przebiec cztery karne rundy. Guzik pomylił się 9 razy, co dało 1350 metrów dodatkowego biegu. Zajął ostatnie 59. miejsce.

59. Grzegorz Guzik Polska +7:20,8 9

Czytaj także: Michal Doleżal: By zwiększyć szansę na sukces, czasem trzeba coś zmienić Adam Małysz: Za wszystko jest odpowiedzialna pandemia ZOBACZ WIDEO: 69. Turniej Czterech Skoczni. Michal Doleżal stworzył prawdziwą drużynę. "Zrozumiał polską duszę"