Biathlon. Dzinara Alimbiekawa sprawiła niespodziankę. Polki bez punktów

Nie udał się reprezentantkom Polski start w biathlonowym biegu sprinterskim w Hochfilzen. Żadna z nich nie zdobyła punktów Pucharu Świata. Wygrała Białorusinka Dzinara Alimbiekawa.

Łukasz Witczyk
 Dzinara Alimbiekawa Getty Images / Alexander Hassenstein/ / Na zdjęciu: Dzinara Alimbiekawa
Dla Dzinary Alimbiekawej to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Białorusinka od początku tego sezonu była w czołówce i pokazywała, że jest w wysokiej formie. Potwierdzeniem tego był pierwszy start w Hochfilzen. W nim była bezbłędna na strzelnicy i obroniła się przed goniącymi rywalkami.

Białorusinka miała 8,5 sek. przewagi nad Norweżką Tiril Eckhoff oraz blisko 10 sekund zapasu nad Niemką Franziski Preuss. Zawiodła Szwedka Hanna Oeberg, która tak dobrze spisywała się w Kontiolahti. Tym razem Oeberg sklasyfikowana została dopiero na 29. miejscu.

Jeszcze gorzej zaprezentowały się Polki. Najlepsza z nich była Kamila Żuk, która zajęła 49. miejsce, a na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie. Kinga Zbylut (dwa pudła) była 50., a Joanna Jakieła (też dwie karne rundy) uzyskała 65. czas. Dopiero 92. była Karolina Pitoń, ale ona musiała przebiec cztery karne rundy. Z powodu choroby nie wystartowała Monika Hojnisz-Staręga.