PŚ w biathlonie: niespodziewane triumfy Eberharda i Hinz, odległe miejsce Nowakowskiej

Niedziela w Kontiolahti stała pod znakiem biathlonowych biegów masowych. Niespodziewane zwycięstwa odnieśli w nich Julian Eberhard i Vanessa Hinz. 26. była Weronika Nowakowska.

Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska Newspix / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska
W biegu masowym Julian Eberhard nie dał swoim konkurentom szans. Kluczem do wygranej Austriaka był szybki bieg. Eberhard na mecie miał blisko 7 sekund przewagi nad Martinem Fourcadem. Obaj na strzelnicy zanotowali po dwa pudła. Na najniższym stopniu podium stanął Anton Szipulin, a jego strata do zwycięzcy wyniosła 19 sekund.

Z kolei w biegu kobiet najlepsza była Vanessa Hinz, która odniosła największy sukces w karierze. Była bezbłędna na strzelnicy i to dało jej zwycięstwo w zawodach. Druga była Lisa Vittozzi, a trzecią lokatę zajęła Anais Chevalier. Na 26. pozycji sklasyfikowana została Weronika Nowakowska, która zaliczyła trzy pudła na strzelnicy.