PŚ w biathlonie: triumf Eckhoff w Anterselwie. Odległe miejsca Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUCIANO SOLERO / Na zdjęciu: Tiril Eckhoff
PAP/EPA / LUCIANO SOLERO / Na zdjęciu: Tiril Eckhoff

Zwycięstwem Tiril Eckhoff zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano we włoskiej Anterselwie. Oprócz Norweżki na podium stanęły Laura Dahlmeier i Veronika Vitkova.

Tuż przed igrzyskami olimpijskimi Tiril Eckhoff zasygnalizowała wysoką formę. Norweżka we wcześniejszych biegach punktowała tylko dwukrotnie i walczyła o miejsce w kadrze na najważniejszą imprezę czterolecia. Wygrana w Anterselwie pokazała, że kryzys ma za sobą.

Na mecie Eckhoff miała 12 sekund przewagi nad Laurą Dahlmeier, a trzecią lokatę zajęła Veronika Vitkova, która do zwyciężczyni straciła blisko 21 sekund. Wszystkie trzy zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy. Miejsce na podium przez jedno pudło zaprzepaściła Daria Domraczewa, która musiała się zadowolić czwartym miejscem.

Słabo spisały się reprezentantki Polski. Najlepsza z nich była Kamila Żuk, która sklasyfikowana została na 51. miejscu i jako jedyna z naszych rodaczek wywalczyła miejsce w biegu pościgowym. Kinga Mitoraj była 80., Anna Mąka zajęła 84. lokatę, a Karolina Pitoń była 89. Przypomnijmy, że najlepsze nasze biathlonistki nie startują w Anterselwie i przygotowują się do igrzysk na zgrupowaniu w Ruhpolding.