Kolejny świetny występ Krystyny Guzik! Tym razem trzecie miejsce w sprincie w Presque Isle!

Kolejny świetny występ w zawodach Pucharu Świata zanotowała Krystyna Guzik! Polska biathlonistka zajęła trzecie miejsce w rozegranym w Presque Isle biegu sprinterskim. Na podium stanęły również Gabriela Soukalova i Susan Dunklee.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / MIKE STURK

Tydzień temu Krystyna Guzik błysnęła formą w Canmore, gdzie w biegu sprinterskim zajęła drugą pozycję. Polka była wówczas bezbłędna na strzelnicy i podobnie było również w czwartkowym biegu w Presque Isle. Guzik pokazała również dobrą formę biegową i mogła cieszyć się z drugiego w ostatnich dniach i czwartego w karierze miejsca na podium zawodów Pucharu Świata.

O ile w Canmore Guzik na finiszu straciła zwycięstwo, o tyle w Presque Isle wyciągnęła wnioski i na ostatniej rundzie biegowej nie oszczędzała sił i biegła na maksimum swoich możliwości. Dystans do niej odrabiała Marie Dorin Habert, ale Polka zdołała się obronić przed Francuzką. Z kolei Guzik była blisko wyprzedzenia Susan Dunklee, ale Amerykanka na mecie była lepsza 1,3 sek.

Poza zasięgiem rywalek była w sprincie Gabriela Soukalova. Czeszka, tak jak Dunklee i Guzik, również popisała się stuprocentową skutecznością na strzelnicy, a w biegu była nie do doścignięcia dla rywalek. Jej przewaga nad Dunklee wyniosła blisko 18 sekund. Tym samym Soukalova umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Punkty zdobyła również Magdalena Gwizdoń, która sklasyfikowana została na 17. miejscu. Najstarsza z reprezentantek Polski na strzelnicy pomyliła się raz, a do Soukalovej straciła minutę i 9 sekund. Awans do biegu pościgowego wywalczyła Weronika Nowakowska, która była 52. Z kolei dopiero na 62. miejscu bieg sprinterski ukończyła Monika Hojnisz. Obie nasze reprezentantki zaliczyły po trzy pudła na strzelnicy.